Tag Heuer Android Wear’lı Akıllı Saatini Duyurdu!

Baselworld 2015 etkinliğinde akıllı saat kervanına katılacağını açıklayan Tag Heuer, ilk akıllı saatini Google ve Intel işbirliği ile üretecek.

2014 Eylül ayında akıllı saat pazarına giriş yapacağını açıklayan İsviçreli ünlü lüks saat markası Tag Heuer, İsviçre’nin Basel şehrinden düzenlenen Baselworld 2015 etkinliğinde sahneye çıkarak ilk akıllı saatini duyurdu.

Bunu da Oku : Tag Heuer Akıllı Saatini Doğruladı!

Yüzde 80 İsviçre!

Tag Heuer CEO’su Jean-Claude Biver tarafından yapılan duyuruda İsviçreli saat markasının ilk akıllı saatinin Android Wear tabanlı olacağı açıklanırken ürünün teknolojik altyapısını ise Intel‘in üstlendiği belirtildi. Bu anlamda ilk akıllı saati için Google ile yazılım, Intel ile donanım işbirliği yapan Tag Heuer markası, CEO Biver‘in deyimler ile yüzde 80 İsviçre malı bir akıllı saat olacak.

Geçtiğimiz haftalarda tanıtılan Apple Watch ile birlikte gelen tasarım soruları üzerine CEO Biver, Tag Heuer’ın akıllı saati tasarım olarak markanın klasik saat tasarım anlayışını benimseyerek geliştirilecek ve piyasadaki akıllı saatlerden farkı da burada olacak dedi.

Biver son olarak Tag Heuer marka ilk akıllı saatin 2015 yılı sonunda piyasada olacağını ve bu zamana kadar firmadan akıllı saat hakkında ne teknik özellikler ne de fiyat gibi bilgilerin paylaşılacağının altını çizdi.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.