Apple Watch Geliştirici Kiti Kasım’da Yayınlanacak!

Apple akıllı saati Watch için geliştirici kiti WatchKit’i , ürüne şimdiden uygulama geliştirmeye başlamak isteyenler için Kasım ayında yayınlayacağını duyurdu.

Apple Watch beklenenin aksine mini bir iOS işletim sistemi yerine Watch OS isimli farklı bir işletim sistemi ile gelmişti. Bunun için de WatchKit adında farklı bir geliştirici kiti tanıtan Apple, Watch çıkmadan uygulama geliştirmek isteyenler için Kasım ayında WatchKit‘i yayınlayacağını açıkladı.

Apple Watch’a Dair Her Şey

Apple‘ın geliştiriciler için yayınlayacağı WatchKit‘in içerisinde HomeKit ve HealtKit servisleri de yer alıyor. Bu sayede geliştiriciler akıllı saate farklı uygulama geliştirebilecekken HomeKit ile ev aydınlatma sistemini kontrol edebilen Lutron benzeri uygulamalar, HealtKit ile ise iOS 8 de bulunan fitness ve sağlık uygulamaları gibi uygulamalar geliştirebilecek.

Apple Watch’ın Geceye Damga Vuran Özellikleri

Apple Watch‘ın 2015 ilk çeyreğinde çıkacağı ve geliştiricilerin bu zamana kadar farklı ve ilginç uygulamalar ortaya koyması bekleniyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz
  1. Apple Watch Uygulama Geliştiricileri için WatchKit Yayınlandı! | Wearlogy.com 19 Kasım, 2014 at 09:13 Cevapla

    […] Henüz Apple Watch piyasaya çıkmadan ürünün geliştirici kitini yayınlayan Apple‘ın amacı ise iOS üzerindeki uygulamaları Watch‘a taşıyarak ve yeni uygulamalar geliştirerek ürün için uygulama haznesini çoğaltmak. WatchKit’i merak ediyor veya hemen denemek istiyorsanız buradan devam edebilirsiniz. Bu arada Apple daha önce yapmış olduğu açıklama da WatchKit için Kasım ayını işaret etmişti böylelikle bu sözünde de durmuş oldu. […]

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.