Apple Watch’a El Sıkışarak Dosya Paylaşımı Özelliği Geliyor!

Apple’ın akıllı saati için almış olduğu yeni bir patent Apple Watch’un el sıkışma ve yumruk çarpıştırma gibi hareketlerde dosya paylaşımı yapabileceğini ortaya çıkardı.

Giyilebilir teknolojiler içerisinde akıllı saatler hızlı bir şekilde ilerlese de ekran boyutları sayesinde ne yazıkki hala mobil cihazların yerini alamadı. Akıllı saat geliştiricileri de bu yüzden ürünlerini daha aktif kullandırmak adına sürekli yeni hamleler yapıyor. Bunun son örneği ise el sıkışma ve yumruk çarpıştırma hareketleri ile dosya paylaşımı patentini alan Apple oldu.

Patently Apple sitesinin ortaya çıkardığı patente göre Apple akıllı saati Apple Watch‘un kolay bir şekilde dosya paylaşımı yapmasını istiyor. Bu isteğini de kullanıcıların çeşitli hareketleri ile yapacağını belirten Apple, akıllı saatinin çeşitli sensörleri ile bu işlemi gerçekleştirecek. Kullanıcıların selamlaşma şeklinde el sıkışmaları, el tokuşturmaları ya da birbirlerine eğilmeleri şeklinde gerçekleşecek olan bu dosya paylaşımı, kullanıcılara çeşitli kullanımlarında Apple Watch’un ufak ekranında işlem yapma gereksinimini ortadan kaldıracak.

apple watch el sıkışma

Ortaya çıkan patentte dosya paylaşımının kablosuz bir şekilde gerçekleşeceği yer alırken sistemin nasıl kullanılacağı örnekleri arasında ise iki arkadaşın herhangi bir etkilikte çektikleri fotoğrafların el çarpıştırma yöntemi ile paylaşabileceği ya da bir çalışanın patronunun istediği kişi bilgilerini yine el sıkışma yöntemi ile paylaşabileceği yer alıyor.

Apple Watch 2 ile birlikte geleceği tahmin edilen bu özelliğin henüz Apple cephesinden resmi bir açıklaması gelmedi. Bu özellik diğer tahminlere göre ilerleyen zamanlarda bir güncelleme ile Apple Watch için de gelebilir.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.