Yeni Giyilebilir Aksiyon Kamerası Graava Duyuruldu!

Giyilebilir aksiyon kameraları arasına katılacak olan Graava, donanım özelliğinden çok yazılım özelliği ile dikkat çekiyor. Ön siparişe açılan Graava’nın fiyatı ise 249 dolar.

Giyilebilir aksiyon kamerası pazarını yöneten isimlerden GoPro bu yıl içerisinde birçok rakiple karşılaştı ve aksiyon kamerası pazarı giderek ateşli bir hale geliyor. Bunun en büyük sebebi ise GoPro’nun kamera ve dayanıklılık kelimelerine odaklanması. Yeni ürünler ise GoPro’nun açık bıraktığı yazılım alanından pazara girmeye çalışıyor. Graava isimli yeni gelen ürün ise bunun en büyük örneği.

Videoları kendisi hazırlıyor

GoPro yüksek çözünürlükte saatlerce çekim yapabilen bir aksiyon kamerası. Buraya kadar her şey güzel ancak çekilen bu görüntülerin bir de kırpılarak düzenli bir hale getirilmesi lazım. Bu işi ise GoPro kullanıcılara bırakarak kullanıcıların saatlerce uğraşmasına sebep oluyor. Yeni ürün duyurulan Graava ürünü ise işte tam bu noktada devreye girerek çekilen videoları kendisi kırpıyor, biçiyor ve kullanıcısının işine yarayacak bir hale getirebiliyor.

Sosyal medyaya göre boyutlandırıyor

Graava giyilebilir aksiyon kamerası üzerinde bulundurduğu mikrofon, ivmeölçer, GPS ve akıllı saatlerden aldığı nabız ölçer desteği ile kullanıcıların çekmiş olduğu videoları 5 dakikaya sığdırabiliyor. Graava oluşturduğu bu görüntülere kullanıcısının kütüphanesinden bulunan ve beğeneceği bir de müzik ekleyebiliyor. Bunların yanında ise elde edilen görüntüleri daha kısa hale getirerek sosyal medya da paylaşabiliyor. Örneğin Vine için en değerli 6 saniyeyi, Instagram için ise en değerli 15 saniyeyi paylaşabiliyor.

Graava’nın teknik özellikleri arasında ise 8 megapiksellik kamerası ile 720p ve 1080p çözünürlükte videoları kaydetmesi yer alırken ürünün görüş açısı 130 derece. Üzerinde 1100 mAh güce sahip bir de batarya bulunan ürün 3 saate kadar kesintisiz çekim yapabiliyor. Şubat 2016 yılında 399 dolarlık fiyatı ile piyasada olacak olan Graava şuan ön sipariş ile 249 dolarlık fiyat etiketine sahip.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

3 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.