Lüks Saat Üreticileri Akıllı Saat Arayüzlerinden Şikayetçi!

Akıllı saatlerin, kişiselleştirilebilir saat arayüzleri sayesinde başı derde girdi. Lüks saat üreticileri akıllı saatlerin arayüzlerinin kendi markalarının tasarımları olduğunu düşünerek şikayet etmeye başladı. 

Akıllı saat pazarı giderek gelişse de bu pazardaki ürünler kısa sürede tekrara düştü demek yanlış olmaz. Bugüne kadar gelen birçok saat ya tasarım olarak birbirine benzemekte ya da Android Wear kullanmasından kaynaklı olduğu için arayüz benzerliği taşımakta.

Akıllı saat üreticisi her firma hem tasarımı hem de arayüz tasarımında farklılıklar çıkarmaya çalışsa da henüz ortada gözle görülür bir değişiklik bulunmuyor. İşte bu konuyu fark eden Fossil, Armani, Tissot ve Omega gibi lüks saat üreticileri, çıkan akıllı saatlerin saat arayüzlerinin kendi tasarımlarını barındırdığını iddia ederek akıllı saat üreticilerine dikkat talebi göndermeye başladı.

Eğer akıllı saat üreticileri bu talepleri dikkate almazlar ise lüks markaların işi ilerletip korsan suçlaması ile akıllı saat üreticilerini mahkemeye verebilecekleri belirtiliyor. Bu konuda başı en çok dertte olan ürün ise akıllı saatler arasında en popüler konumda olan Motorola Moto 360. Bunun nedeni ise üçüncü parti geliştiricileri tarafından geliştirilmiş birçok arayüz bulunuyor ve bunlar çok kolay bir şekilde akıllı saate yüklenebiliyor. Bu da akıllı saati lüks bir saat tasarımı katarak daha havalı olmasını sağlıyor. Bakalım ilerleyen günlerde lüks markalar ve akıllı saat üreticileri arasında ne gibi durumlar yaşanacak.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Erman Elmalı

Yurt Dışı alışveriş üstadı olan Erman yeni ürünler kadar kıyıda köşede kalmış teknoloji ürünlerinin de bağımlısı. Giyilebilir ürünlere ayrı bir ilgisi var, Bilgisayar Mühendisi adayı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.