Sony’nin Google Glass Rakibi Akıllı Gözlüğü Yola Çıktı

Sony’nin Google Glass’a rakip olarak geliştirdiği akıllı gözlüğü SmartEyeglass hakkında yeni bilgiler gelmeye başladı. SmartEyeglass geliştirici kitini yayınlayan Sony ürünün Mart ayının sonlarına doğru geliştiricilere yollayacak.

Giyilebilir teknoloji ürünleri arasında akıllı gözlük kategorisinde şimdilik sadece Google‘ın borusu ötse de zaman zaman ortaya çıkan akıllı gözlükler pazarı biraz heyecanlandırabiliyor. Firmalar akıllı gözlük pazarından pay alabilmek için yoğun çaba sarf etse de henüz pazarı hareketlendirebilecek elle tutulur bir ürün söz konusu değil. Tabi eğer Sony‘i saymazsak.

Akıllı gözlük pazarından pay almak ve Google Glass‘a rakip olmak isteyen firmalardan biri olan Sony, CES2014‘te prototipini göstermiş olduğu SmartEyeglass adındaki ürünü ile pazara gireceğini belirtmişti. Sony cephesinden gelen son haberler ise SmartEyeglass’ın 2015 Mart ayının sonunda geliştiricilerin elinde olacağı yönünde oldu. Bu haber ile birlikte ürünün SDK – geliştirici kitini de yayınlayan Sony, ürün için uygulama geliştirmek isteyenlere bir çağrıda bulundu.

Google Glass ile aralarında tasarım olarak bir çok fark bulunan SmartEyeglass camlı ve çerçeveli şık bir tasarıma sahip. Üzerinde ivmeölçer, jireskop, elektronik pusula, ortam ışığı sensörü ve dokunmatik sensörü gibi sensörler bulunan üründe 3 megapiksel bir kamera ve dahili mikrofon da bulunuyor.

Android cihazlar ile uyumlu bir şekilde çalışabilecek olan SmartEyeglass hakkında daha fazla bilgiye ve geliştirici kitine buradan ulaşabilirsiniz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.