Lüks Sınıfa Yeni Akıllı saat, Olio Model One!

Fransa merkezli Olio firması tarafından geliştirilen Olio Model One yuvarlak ekranlı klasik tasarımı ve kullanıcısını yormayacak özellikleri dikkat çekiyor.

Lüks sınıf için yeni ürünleri geliştirmeyi görev edinen Fransa merkezli ancak San Francisco’da ikamet eden Olio firması karşımıza bu görevinin bir ürünü olan akıllı saati Olio Model One ile çıktı. Olio firmasının yapmış olduğu duyuru ile gördüğümüz akıllı saat yuvarlak ekranı ve şık tasarımı ile dikkat çeken bir ürün olurken fiyatı ile de lüks sınıfa hitap ettiğini gösteren bir akıllı saat.

Olio Model One lüks bir akıllı saat olduğu için piyasada bulunan birçok akıllı saat gibi çok fazla renk seçeneği ve kayış seçeneği bulunmuyor. Siyah ve gümüş renk seçeneği ile birlikte satılacak olan Olio Model One sadece metal ve deri kayış seçenekleri sunuyor. Bu anlamda hem kasa yapısı hem de kayışları ile yuvarlak klasik tasarımında oldukça iddialı olan Model One, piyasada buluna ya da şimdiye kadar duyurulmuş olan en şık akıllı saatlerden biri demek yanlış olmaz.

olio model one 2

Model One‘ın teknik özelliklerine baktığımızda ise yüksek seviyede bir ürün görmüyoruz. Bunun sebebi ise ürünün premium bir ürün olarak tasarlanmış ve teknolojik ürün olmasından daha çok moda odağında bir ürün olmasından kaynaklanıyor. Yine de teknolojiden de geri kalmayan Model One, iOS ve Android cihazlar ile birlikte çalışırken cihazlardan bildirimleri gösterebiliyor.

Ürün bu bildirimleri ise Pebble‘da olduğu gibi geçmiş,bugün ve gelecek olarak üç kısma ayırarak kullanıcısına kolay bir şekilde sunuyor. Bu özelliklerin dışında 1.3 inçlik bir erkana sahip olan akıllı saat 50 metreye kadar su geçirmiyor ve ivmeölçer, jireskop ve Bluetooth gibi özelliklere de sahip. Ürünün pil ömrü ise henüz net olmamak ile birlikte 2 gün olarak belirtiliyor.

Geçtiğimiz günlerde hem siyah hem de gümüş modelinde 500 adetlik stok ile ön siparişe açılan Olio Model One ürünün gümüş model 595 ile 649 dolar arasındayken siyah model 745 ile 795 dolar arsında. Ürünün ön siparişten çıkıp kullanıcılar ile buluşacağı tarih ise önümüzdeki yaz ayları.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.