Mehmet Öz Bu Akıllı Saati Öneriyor

Amerika Birleşik Devletleri’nde yayınlanan sağlık programları ile üne kavuşan ünlü Türk doktor Mehmet Öz, bu kez teknolojiye merak sardı.

Mehmet Öz artık tavsiye ettiği yiyeceklerle değil kendi markası iBeat adıyla üretilecek akıllı saat ile konuşulacak.

Kalp doktoru Mehmet Öz’ün iBeat adıyla üretilecek olan akıllı saatinin 24 saat boyunca kalp atışlarını takip edeceği belirtiliyor. iBeat akıllı saatin reklam kampanyalarında ise “Hayat kurtaran saat” mesajı duyuruluyor.

iBeat‘in Hayat kurtaran saat sloganı elde etmesinin sebebi akıllı saatin 24 saat kesintisiz şekilde sağlık hizmeti verebiliyor olması olarak göze çarpıyor. GPS özelliği bulunan akıllı saat hiç durmadan kesintisiz olarak kalp atışlarını takip edebiliyor.

Bunu da Oku: Kalp Atışları ile Çöpçatanlık Yapan Uygulama

Ürünün en dikkat çeken özelliklerinden birisi ise akıllı saat hayati bir durumla karşı karşıya kaldığını anladığında acil sağlık görevlilerinin yanı sıra kişinin tanıdıklarına da haber gönderebiliyor. Böylelikle iBeat sloganında olduğu gibi gerçekten hayat kurtarabiliyor.

Akıllı saatin kullanıcılar açısından söylenebilecek en eksi yönü ise nimetlerinden yararlanabilmek için sadece satın almak yetmeyeceği olacaktır. Çünkü yapılan açıklamada iBeat’in sağlık özelliklerinden tam anlamıyla yararlanabilmek için yıllık 200 dolar gibi bir ücretin abonelik sistemiyle ödenmesi gerekiyor.

Akıllı saatin Mehmet Öz, iBeat akıllı saatin sağlık danışmanlığını yapıyor. Ürün ile ilişkilendirilmesi ticari olarak zekice olarak değerlendirilebilir ancak yakın zamanda Öz tanıttığı yiyecekler nedeniyle açılan bir çok dava ile uğtaşmak zorunda kalmıştı.

1430208990055

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.