Play Station VR’ın Kutusundan Neler Çıkacak?

Kullanıcıların merakla beklediği PS VR’ın tanıtımı gerçekleşmeden kutu açma videosu yayınlandı…

Sony’nin medar-ı iftiharı Play Station’ın sanal gerçeklik gözlüğü PS VR bilindiği gibi 13 Ekim’de yapılacak görkemli tanıtımla kamuoyunun karşısına çıkacak. Sony, tanıtım gününü beklemeden kutunun içinden çıkacakları bir video ile potansiyel kullanıcılarının beğenisine sundu.

Sony PlayStation’ın yayınladığı video yüzbinlerce kişi tarafından izlenirken kutu açma videosunun kullanıcılar arasında olumlu etkileri olduğu belirtiliyor. Zira yapılan değerlendirmelerde kutudan çıkan şeyleri fazlalığı kullanıcıları mutlu etmeye çoktan yetmiş durumda.

Kutunun içerisinde olanlar arasında sanal gerçeklik gözlüğü haricinde kabloların takıldığı ünite, kulaklık, demo diski, Move kumanda, ve PS kamera yer alıyor. Bunun dışında kablolar da kutuda yer alırken kurulum talimatlarının bulunduğu kitapçık da diğer malzemelerle birlikte kutuda bulunuyor.

Bunu da Oku: Play Station VR’a HTC Cephesinden Eleştiri Geldi

Sanal gerçeklik gözlüğü PS VR’ın içerisinden bir kulaklık çıkması en büyük sürpriz olarak nitelendiriliyor. Çünkü bu konuda Sony’nin katı olabileceği ve kulaklığı kutuya koymayabileceği konuşuluyordu. Çünkü PSVR sanal gerçeklik gözlüğünün dışarıya ses veren bir özelliği bulunmuyor.

PlayStation VR‘ın fiyatı ise daha önceden duyurulmuştu. Play Station’da sanal gerçeklik deneyimi için geliştirilen sanal gerçeklik gözlüğü ve içindekileri edinmenin bedeli Amerika Birleşik Devletleri’nde 399 dolar, Avrupa’da ise 399 euro olarak belirlenmiş durumda.

Öte yandan PS kameranın yanında Move kolu da almak isterseniz fiyatın 45 dolar daha artacağını da şimdiden hatırlatalım.

ps-vr-20-1000x562

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.