Meizu Akıllı Saat’in Görüntüleri Sızdırıldı!

Çinli mobil üreticilerden Meizu’nun geliştirdiği akıllı saatin basın görselleri sızdırıldı. Meizu akıllı saatin görselleri ile birlikte özellikleri de öğrenildi.Çin’in büyük mobil devlerinden biri olan Meizu 2014 yılından beri akıllı saat geliştirmenin peşinde ve yaklaşık 2 yıldır bu akıllı saat üzerinde çalışıyor. Sürekli değişim haberleri duyduğumuz Meizu marka akıllı saat sonunda kullanıcıyla buluşacak gibi duruyor. Bu durumun sebebi ise ürünü sızan basın görselleri.

Bunu da Oku : Meizu’dan Akıllı Saat Geliyor!

Mobil alanda PRO 6 ve MX 6 akıllı telefonları ile iyi bir başarı yakalayan Meizu bu başarıyı akıllı saat pazarında da yakalamak istiyor olacakki şık ve güçlü bir akıllı geliştirmiş. Sızan görsellere göre yuvarlak ekranlı bir akıllı saat olan bu ürün klasik tasarımlı saatlere benzerken üzerinde 3 adet buton yer alıyor. Deri kayışlar ile şıklığını tamamlayan Meizu akıllı saat şuan piyasada bulunan yuvarlak ekranlı akıllı saatlere göre biraz daha ince duruyor.

meizu akıllı saat görselleri

Sızan görselleri ile birlikte gelen bilgilere göre Meizu akıllı saatinde Android Wear yerine kendi geliştirdiği bir işletim sistemini kullanacak. Bu işletim sisteminin ise nasıl bir arayüze ve nasıl bir kullanıma sahip olduğu ise henüz bilinmiyor. Anca akıllı saatin bu işletim sistemi ile birlikte daha çok analog tarzda bir görüntü sunacağı tahmin ediliyor.

Akıllı saatin donanım özellikleri arasında ise içerisinde iki adet Cortex-A5 çekirdği bulunan Rockchip RK6321 model bir yonga setinin bulunduğu yer alıyor. Bunun dışında ürün akıllı telefonlardan gelen bildirimleri alabilecek ve geniş özellikli bir aktivite takip sistemi de sunuyor olacak. Ürünün resmi tanıtım tarihi ise 10 Ağustos.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.