Sanal Gerçeklik Gerçek Zamanlı Kamera ile Daha Farklı Olacak

Sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik hayalleri zorlamaya devam ediyor. Bu yetenekli başlıkların bir araya gelerek daha da inanılmaz şeyler yapabileceğine hazırlıklı olun.

Sanal gerçeklik başlıkları henüz tam olarak son kullanıcıya hitap etmeyip kullanmakta da bir çok zoruk yaratsa da gelişimini sürdürüyor. Hazır yazılı programlar çerçevesinde kullanım sağlayan ürünlerin dışında bu kez farklı bir kamera desteği ile sanal gerçeklik deneyimi farklı bir boyut kazanıyor.

ZED adı verilen kamerayı sanal gerçeklik başlığınızın üzerine yerleştirip eşleştirdiğinizde sizi farklı bir deneyim bekliyor. Gerçek zamanlı görüntü yakalayabilen ZED sayesinde çevrenizdekilerin taranıp gözlüğünüze sanal gerçeklik alanı olarak geliyor ve gerçek dünyada çevrenizde olan biteni sanal gerçeklik alanında yaşayabiliyorsunuz.

Zed_Front_White

Bunu da Oku: Uzmanlar Sanal Gerçeklikte Yaş Sınırını Savunuyor

Anlatmasının biraz karışık olduğunu biliyoruz ancak üstteki videoda kafanızdaki tüm soru işaretlerinin giderileceğini biliyoruz. 6 farklı açıyı gerçek zamanlı olarak sunan ZED   sayesinde ekranınızda gerçeğe en uygun görüntüyü gözlemleyebiliyorsunuz.

zed_features

Kablosuz kameranın kullanış şekli ise basit. Sanal gerçeklik başlığınızın üzerine yerleştirdiğiniz ve herhangi bir düşme riski olmayan cihaz bu şekilde rahatlıkla kullanılabiliyor. Tam olarak satın alınabilecek teknolojiden ziyade gelecekte neler olabileceğine dair kanıtlar taşıyan bir ürün olduğunu söyleyelim.

Gear-VR-with-Stereolabs-ZED-attached-640x353

İnsanoğlunun hayatına sokulmaya çalışılan akıllı ürünler ve sanal gerçeklik başlıkları şimdilik yaşadığımız nesilde herkesin gözüne ‘çok da gerekli değil’ imajı yaratabilir ancak geleceğin bu teknolojide olması oldukça muhtemel görünüyor. Bir yerinden başlayarak bu teknoloji hakkında bilgi sahibi olmak ve gelişmeleri takip etmek ileriki yıllarda daha kolay uyum sağlanmasına neden olabilecek. Tıpkı anne babalarımızın akıllı telefonları ile cebelleşmeleri buna çok güzel bir örnek…

Etiketler sanal gerçeklik

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.