PlayStation’a İlk VR Araba Simulasyonu Driveclub İle Geliyor

Dünyanın en çok ilgi gören oyun konsollarından biri olan PlayStation, özel yarış oyunu Driveclub ile bir ilke imza atmaya hazırlanıyor.

Sanal gerçeklik oyunlarına önem göstermeye başlayan PlayStation, ilk sanal gerçeklik araba yarışı oyununu önümüzdeki aylarda piyasaya sürecek.

Sadece PlayStation bünyesinde Sony tarafından çıkarılacak olan oyun PSVR gözlüğü ile kullanıcılarına farklı bir deneyim sunacak. 13 Ekim 2016 tarihinde piyasaya çıkması beklenen Driveclub VR oyunu Play Station 4 kullanıcıları tarafından büyük bir ilgiyle bekleniyor.

gallery_gaming-driveclub-screenshot-10

Driveclub VR oyunu PlayStation kullanıcılarına tamamen gerçeğe yakın bir yarış deneyimi sunacak. Sanal gerçeklik başlığı ve direksiyon sahibi olan oyunseverler, yeni pistlerin yanı sıra şehirler içerisinde yarışacak ve apayrı bir yarış deneyimi edinecek.

PlayStation‘ın DriveClub oyununda kullanıcılarına sadece görsel açıdan değil işitsel açıdan da yepyeni bir özellik sunacak. Yeni çıkan birçok sanal gerçeklik oyununda yer verilmeyen 3 boyutlu ses özelliğini de kullanıcılarıyla buluşturacak. Araba simulasyonu tutkunlarının vazgeçilmezi olan fren, vetis değiştirme, korna, ortam sesleri gibi sesler de sadece bir kulaklık ile birlikte gerçeğe en yakın şekilde deneyimlenebilecek.

Geçtiğimiz günlerde oyunun yaratıcılarından biri olan Paul Rustchynsky, oyunun detaylarını meraklılarına duyurdu. kişisel Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Rustchynsky, “Oyunda birçok yeni parkur olacak ve parkurların bir kısmı da benim favorilerimden. Driveclub severlere teşekkür ediyorum ancak şimdilik sorulara cevap veremiyorum” ifadelerini kullanarak oyun ile ilgili detay bekleyen takipçilerini büyük beklentiye soktu.

Bunu da Oku: Apple Watch’ta RPG Oyunu Oynanabilecek

Gelelim oyunun fiyatına. Daha önce de bahsettiğimiz gibi 13 Ekim 2016’da piyasaya sürüleceği açıklanan oyunun ABD’de 39,99 dolardan satışa sunulması bekleniyor. Avrupa ve Türkiye’ye geliş tarihi ve fiyatlandırması ile ilgili bilgiler ise henüz yapımcı firma tarafından açıklanmadı.

Driveclub oyununa yabancı olanlar için ise oyun ile ilgili bütün detayların yer aldığı PlayStation için olan versiyonunu yukarıdaki videodan izleyebilirler.

driveclub

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.