Meizu İlk Akıllı Saatini Tanıttı!

Çinli mobil dev Meizu merakla beklenen ilk akıllı saat modelini resmi olarak tanıttı. İşte, Meizu akıllı saatin özellikleri ve fiyatı.

Akılı saat pazarının uzun süredir merakla beklenen yeni üyesi nihayet resmi duyuruyu yaptı. Çinli mobil ürün üreticisi Meizu adından sıkça bahsedilen akıllı saati Meizu Mix‘i tanıtarak akıllı saat pazarına giriş yaptığını duyurdu.

Bunu da Oku : Meizu Akıllı Saat’in Görüntüleri Sızdı!

2015 yılından beri akıllı saat haberi aldığımız Meizu akıllı telefonlara yönelmiş ve akıllı saatini bir süre rafa kaldırmıştı. PRO 6 ve MX 6 akıllı telefonlarının başarısının ardından akıllı saatini de piyasaya sürmeye karar veren şirket geçtiğimiz Temmuz ayında akıllı saati Meizu Mix‘in bazı görüntüleri ve teknik özelliklerini sızdırmıştı. Bu sızıntıda ürünün tanıtım tarihi olarak 10 Ağustos belirtilmiş ancak 10 Ağustos tarihinde herhangi bir tanıtım yapılmamıştı. Meizu bu tanıtımı ise dün itibari ile yaptı.

Daha önceki görüntülerden de bildiğimiz üzere yuvarlak ekranlı ve analog bir saat yapısı ile gelen Meizu Mix akıllı saat şık tasarımı ile Fossil markasının ürünlerine benzer bir tasarıma sahip. Dokunmatik bir ekrana sahip olmayan Meizu Mix‘in yapabildikleri arasında ise aktivite takibi, üzerinde bulunan LED‘ler yardımı ile akıllı telefonlardan bildirim gösterebilme ve çeşitli durumlara karşı titreşim özelliği bulunuyor.

Akıllı saatin teknik özellikleri ve çıkış tarihi

meizu mix

İvmeölçer, jireskop gibi sensörlerin yer aldığı ve Bluetooth 4.0 bağlantısına sahip olan akıllı saat 30 metreye kadar da suya karşı dayanıklılık gösteriyor. 270 mAh gücündeki bataryası ile yaklaşık 8 aylık bir batarya ömrü sunan ürününü işletim sistemi olarak Meizunun geliştirdiği bir sistemi ve işlemci olarak da içerisinde Cortex-A5 bulunan Rockchip RK6321 yongası bulunuyor.

Siyah ve gümüş olarak iki fakrlı renk seçeneği, deri, kumaş ve metal olarak da 3 farklı kayış seçeneği ile gelecek olan Mezu Mix akıllı saatin çıkış tarihi ise Ekim ayı olarak belirtilmiş durumda. Çin dışında satılıp satılmayacağı henüz bilinmeyen ürünün Çin fiyatları ise kumaş model için 150 dolar, deri model için 195 dolar ve metal model için ise 225 dolar şeklinde.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.