Akıllı Saatlerde eSim Devri Başladı

Akıllı saatte cep telefonuna bağımlı olma durumu artık ortadan kaldırılıyor. ESim teknolojisi ile artık sim kartlar uzaktan entegrasyon ile ürünlere eşlenebiliyor…

Güney Kore devi Samsung’un çıkarttığı dünyanın ilk entegre sim kartlı akıllı saati İtalya’da kullanılmaya başlanıyor. SIM kart yanınızda fiziksel olarak olmadan tüm iletişim özelliklerinden faydalanmak artık gerçek oluyor.

Yapılan açıklamada İtalya’nın en büyük mobil operatörlerinden TIM ve dünyanın en ünlü çip üreticilerinden Gemalto işbirliği ile gerçekleştirilen çalışma ile Samsung Gear S2 tekrar dizayn edilerek yeni bir özelliğe kavuştu. Buna göre artık eSim denilen teknoloji ile giyilebilir cihazlarda SIM kartının fiziksel olarak varlığı şart olmayacak.

Bunu da Oku: Hızlı Gitmemeniz Konusunda Sizi Uyaran Akıllı Bileklik

Cep telefonuna ihtiyaç duymadan mesajlaşma hatta konuşabilmenin yanında tüm iletişim şekillerini bünyesinde barındırabilen Samsung Gear S2 bu özellikle kendisine yeni bir pazar açmanın yanında rakipleri için de yeni bir üretim alanı oluşturmuş oldu.

Küresel olarak bir çok yeni gelişmeyi de beraberinde getirmesi beklenen eSim teknolojisinin fiyatları da İtalya’da açıklandı. Buna göre Samsung Gear S2‘nin bedeli 399 euro olarak belirlenirken buna ek olarak eSim hizmeti için aylık abonelik bedeli de ödeneceği belirtildi.

ESim teknolojisinin gelişmesi ile birlikte giyilebilir teknoloji ürünlerinin dünya çapında daha fazla yayılmasının da kolaylaşması bekleniyor. Akıllı saat, akıllı bilekliklerin yanında yanınızda taşıyabileceğiniz aklınıza gelen tüm giyilebilir teknoloji ürünlerinin internet bağlantısı böylelikle olabilecek.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.