Microsoft Band’e RSS Uygulamaları Eklendi!

Microsoft, akıllı bilekliği Band’e RSS tabanlı yeni bir özellik daha ekledi. Bu özellik sayesinde kullanıcılar Microsoft Band için kendi uygulamalarını kolayca geliştirebilecek.

Giyilebilir teknoloji pazarında sadece Band akıllı bilekliği ile yer alan Microsoft ürünün tek olmasını bir avantaja çevirerek Band’e her geçen gün yeni bir özellik sunuyor. Sürekli bir güncelleme halinde olan Microsoft Band en son golf takip özelliğine kavuşmuştu. Şimdi ise dileyen herkesin kendisi için uygulama geliştirebileceği bir özelliğe sahip oldu.

Bunu da Oku : Microsoft Band Golf Takip Özelliğine Kavuştu!

Microsoft’un yapmış olduğu duyuruya göre bundan böyle herkes akıllı bileklik için RSS tabanlı web uygulaması geliştirebilecek. Basit bir şekilde gerçekleşecek olan bu işlem ufak boyutlu ve sadece web üzerinden veri çeken uygulamalardan oluşacak. Örneğin Microsoft Band kullanıcısının bir web sitesi var, kullanıcı gelen bu özellik sayesinde web sitesi için kolayca RSS uygulaması geliştirip Microsoft Band üzerinden kullanılabilir bir hale getirebilecek.

Microsft Band‘in ana ekranında yer alacak olan bu uygulamalar Microsoft’un hazırlamış olduğu RSS uygulama geliştirme sayfasından hazırlandıktan sonra bilekliğin sağlık uygulaması olan Health üzerinden de akıllı bilekliğe yüklenebiliyor. Bu yükleme işlemi Health uygulamasının iOS, Android ve Windows Phone versiyonlarının tamamında yapılabiliyor.

Microsoft bu özellikle birlikte aynı zamanda sağlık uygulaması Health‘i üçüncü parti geliştiricilere de açtığını duyurdu. Özel bir API sayesinde geliştiriciler bu platformun bilgilerine ulaşıp istedikleri uygulamaları geliştirebilecekler.

mavi_indir

 

 

mavi_indir

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.