Yeni Üstün Aksiyon Kamerası: TomTom Bandit

Avrupa’nın en büyük navigasyon cihazı markası olan TomTom, bu kez aksiyon kamerası pazarında karşımıza çıkıyor. Son zamanlarda birkaç yeni oyuncunun katılmasıyla kızışmaya başlayan rekabet ortamına Bandit adıyla yeni bir oyuncu katacak olan TomTom, gözünü yükseklere dikmiş durumda. Pazarın lideri olan GoPro’nun rakibi olabilecek olan Bandit’in detaylarına geçelim.

Geniş açılı kameraya sahip olan aksiyon kamerası Bandit, 50 metreye kadar su geçirmez ve darbelere nispeten dayanıklı bir kasa ile gelecek. Birçok aksiyon kamerasında zaten bulunan bu özelliklerle piyasada yer edinmenin zor olacağını bilen TomTom, Bandit’in yazılım kısmına daha fazla önem göstermiş. GPS alanında dünyada iyi bir konumda olan firma, Bandit kamerasında da dahili GPS sensörlerini kullanmış.

16 megapiksellik sensöre sahip olan kamerasına gelecek olursak Bandir; 1080p kalitesinde 30 ve 60 FPS, 720p kalitesinde ise 60 ve 120 FPS videolar çekebiliyor. Bandit, içerisinde bağlantı teknolojileri olarak Bluetooth, Wi-Fi ve USB 3.0 barındırıyor. Bu arada cihazla çekilen görüntüler akıllı telefon uygulamalarıyla kolayca düzenlenebilecek. Şimdilik sadece iOS platformunda uygulaması bulunan cihazın Android market için de çalışmaları mevcut. Çok yakında Play Store’da da yerini alacak.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Ali Gençtürk

22 yaşında, Hukuk Fakültesi öğrencisi. Teknolojiye ve özellikle yazılım kısmına hayranlığı ile bilinir. 28 Nisan'dan beri burada yazıyor.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.