Microsoft, Cortana ile Yeni Bir Giyilebilir Ürün Geliştiriyor!

Microsoft’un akıllı asistanı Cortana ile birlikte yeni bir giyilebilir teknoloji ürünü üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Cortana hali hazırda Microsoft Band 2’de kullanılıyor.

Ekim ayının başında yeni nesil akıllı bilekliği Microsoft Band 2‘yi tanıtan Microsoft beklenildiği üzere bu akıllı bilekliğinde kişisel asistanı Cortana‘ya da yer vermişti. Microsoft’un şimdi ise Cortana‘ya özel yeni bir giyilebilir teknoloji ürünü üzerinde çalışıyor.

Bunu da Oku : Yeni Microsoft Band Tanıtıldı!

Motorola’nın akıllı kulaklığı Moto Hit‘i biliyorsanız Microsoft’un üzerinde çalıştığı yeni giyilebilir ürünü size yabancı gelmeyecektir. Bunun sebebi ise Microsoft’un Cortana ile birlikte üzerinde çalıştığı yeni ürünü şuan Clip ismi ile anılan akıllı bir kulaklık. Microsoft’tan gelen sızmalara göre ise bu akıllı kulaklığın hedefi ise direk olarak kadınlar.

Şuan kullanıcıların bu ürünü sesli olarak nasıl kullanacağı ve diğer kullanıcılar ile nasıl iletişime geçebileceği üzerinde çalışmalar yapan Microsoft, bu yıl sonunda Cortana‘lı akıllı kulaklığının ilk prototipini ortaya koyacak. Ürünün kullanılabileceği örnek bir alan ise bir annenin çocukları ile ilgili aldığı bir notu zamanı geldiğinde Cortana‘nın bu ürün üzerinden anneye bildirmesi diyebiliriz.

Microsoft cephesinden yeni giyilebilir ürünü hakkında henüz resmi bir açıklama gelmedi. Bakalım önümüzdeki haftalarda yeni bir gelişme görecekmiyiz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.