Apple Watch Satışı 7 Milyonu Geçti!

Canalys firmasının yaptığı analizlere göre Apple’ın akıllı saati Apple Watch bu zamana kadar 7 milyondan fazla sattı. Resmi bir rakam ise hala gelmedi.

Teknoloji devi Apple belirli bir süre akıllı saati Apple Watch için satış rakamlarını açıklamayacağını daha önceden belirtmişti. Bu yüzdendir ki her geçen gün Apple Watch satış sayısı ile ilgili yeni bir haber geliyor. Son gelen haber ise popüler araştırma ve analiz firması Canalys’den geldi ve firmanın tahminine göre Apple Watch bu zamana kadar 7 milyondan fazla sattı.

Bunu da Oku : Apple Watch Kaç Adet Sattı!

Geçtiğimiz Temmuz ayı sonunda Apple üçüncü çeyrek sonuçlarını açıklayan Tim Cook, bu tabloda Apple Watch’un bulunduğu grubu belirterek akıllı saatin ne kadarlık bir satış yaptığının ipucunu vermişti. Buradan yola çıkan analistler ise Apple Watch’un Temmuz ayına kadar yaklaşık 3 milyonluk bir satış yaptığını belirtmişti.

Geçtiğimiz günlerde akıllı saatler için bir tablo yayınlayan Canalys firması ise Apple Watch’un bu zamana kadar 7 milyondan fazla satış yaptığını belirtti. Son 4 aylık bir zaman diliminde Apple Watch’un satışlarında bir artış olduğunu açıklayan Canalys firması bu artışın sebebinin watchOS 2, yeni model seçenekleri ve yeni renklerin olduğunu belirtti.

Canalys firmasının belirttiği rakam ve durumlar tabiki pazar araştırması ve tahminlere dayalı ancak satışlarda belirtildiği gibi bir hızlanma olduysa Apple Watch 4 ay içerisinde 4 milyondan fazla satmış diyebiliriz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.