Android Wear için Dosya Paylaşım Özelliği Yolda!

Google’ın giyilebilir işletim sistemi Android Wear’a yeni bir güncelleme ile ekleyeceği bazı özellikler gün yüzüne çıkmaya başladı. 

Haziran ayı sonunda Apple’ın akıllı saati Apple Watch için aldığı bir patentte selamlaşma ve el sıkışma yöntemleri ile dosya paylaşımı yapılabileceği ortaya çıkmıştı. Şimdi ise benzer bir özellik Google cephesinden Android Wear için geldi.

Bunu da Oku : Apple Watch’a El Sıkışarak Dosya Paylaşım Özelliği Geldi!

Kolay dosya paylaşımı

Gelen özellik Google‘ın önümüzdeki ay Android Wear için yapacağı bir güncellemenin içerisinde yer alırken Together ismi ile geleceği ortaya çıktı. Önümüzdeki ay yapılacak olan güncelleme ile birlikte Android Wear yeni bir saat arayüzüne sahip olacak ve bu Together özelliği de bu arayüz ile birlikte kullanılacak.

Bu sayede Android Wear‘lı akıllı saatler birbirleri ile dosyalar, resimler, aktivite bilgileri, kalp atışları ve birçok bilgiyi paylaşabilecek. Ancak bu özelliğin kullanılabilmesi için de güncelleme ile birlikte gelecek olan yeni arayüzün dosya paylaşımı yapılacak olan iki Android Wear’lı akıllı saatte de aktif olması gerekiyor. Bu özelliğin güncellemeden sonraki zamanlarda ise tüm saat arayüzlerinde çalışması bekleniyor.

Dokunuşlarda değişiklik var

Together özelliğinin yanında güncelleme ile gelecek olan ve gün yüzüne çıkan diğer bir özellik ise Tap isminde. Bu özelliğin altında ise dokunma işlemleri için yapılacak eylemlerin değişikliği yer alıyor. Yani bu özellikle birlikte Android Wear‘ın dokunuş sayısı ve şekline göre verdiği tepkiler değişecek. Örneğin şimdi tek dokunuş ile ana menüyü açan Android Wear bu özelliğin gelmesi ile birlikte aktivite bilgileri, hava durumu ve saat ekranını gösterecek.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.