Mikrofonlu Akıllı Kulaklık Satışa Çıktı

Bragi’nin son modeli Th Headphone ön siparişe açıldı. Akıllı kulaklığın en önemli marifeti ise üzerinde mikrofon olması ile ön plana çıkıyor.

Akıllı kulaklıklar yavaş yavaş hayatımıza girmeye başladı. Sokaklarda çok az da olsa kablosuz akıllı kulaklık kullananlara her geçen gün daha fazla rastlıyoruz. Size üzerinde mikrofon olan ve telefon konuşmalarını dahi yapabileceğiniz bir akıllı kulaklık tanıtacağız.

Bragi‘nin The Headphone adını verdiği akıllı kulaklık ön siparişe açılarak meraklılarının beğenisine sunuldu. Kablosuz olma özelliğinin yanında bir çok özelliği bulunan The Headphone‘un en başarısız yönünün ise ismi olduğu söylenebilir. İngilizce “kulaklık” anlamına gelen Headphone adı verilen akıllı kulaklığın adını ilk kez duyanlar tepkilerini gizleyemiyor.

Bunu da Oku: iPhone 7’de Kablosuz Kulaklık İhtimali Heyecanlandırdı

Farklı özelliklerine gelecek olursak, Bluetooth 4.0 desteği bulunan The Headphone, iOS ve Android cihazlarla kolaylıkla eşleşebiliyor. tek şarjla 6 saat kesintisiz kullanım ve 250 saat de bekleme süresi olan Bragi The Headphone bu özellikleriyle dikkat çekiyor.

Bragi_Dash_Explosion

Bragi The Headphone‘un en önemli özelliği ise üzerinde mikrofon bulunması. Bu sayede hem akıllı kulaklık kulağınızdayken telefon görüşmesi yapabilir, hem de Siri ya da Google Now gibi uygulamalar sayesinde ellerinizi kullanmadan akıllı telefonunuzu kontrol edebilirsiniz.

Hemen hatırlatalım Bragi‘nin geçen yıl piyasaya sürdüğü akıllı kulaklık modeli Dash‘in The Headphone‘dan en büyük farkı daha günlük ve basit kullanım amaçlı üretilmesi olmuş durumda. Bilindiği gibi Dash isimli akıllı kulaklıkta fitness takip özellikleri bulunuyordu.

1 Kasım‘a kadar ön siparişe açık olacağı belirtilen ürünün fiyatı 119 euro. 1 Kasım’dan sonra ürün piyasaya çıktıktan sonraki satış fiyatı ise 149 euro’ya kadar çıkacak…

Bragi-Dash

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.