Yerli Off-Road VR, İlk Multiplayer VR Oyunu Olmaya Hazırlanıyor

Yerli oyun yapım şirketi IMECE Studios, dünyanın ilk çok oyunculu sanal gerçeklik oyunu Off-Road VR oyununu duyurdu.

2015 Kasım ayında Türkiye’nin ilk sanal gerçeklik oyunu Air İstanbul‘u duyurun yerli oyun yapım şirketi IMECE Studios henüz Air İstanbul oyunu yayınlanmamışken şimdi de dünyanın ilk çok oyunculu sanal gerçeklik oyunu Off-Road VR‘ı duyurdu.

Bunu da Oku : Sanal Gerçeklik için Yeni Bir Kıyafet!

Yayınladıkları bir video ile oyunun duyurusunu yapan IMECE Studios, Off-Road VR’ı Oculus Rift ile birlikte geliştirdiklerini belirtirken oyun sadece Oculus Rift üzerinde değil HTC’nin sanal gerçeklik gözlüğü HTC Vive üzerinde de oynanabilecek.

Diğer sanal gerçeklik gözlükleri için herhangi bir açıklama yapmayan IMECE Studios, Off-Road VR‘ın 4 kilometrelik bir sürüş alanı olduğunu ve toplamda 8 kişiye kadar kullanıcı ile oynanabileceğini belirtiyor. Oyunun konusu ise çöl ortamında geçen bir Off-Road yarışı.

Oyun henüz geliştirilme durumunun ilk seviyesinde ve daha gidecek çok yolu bulunuyor. Yukarıda bulunan tanıtım videosunu izleyerek Off-Road VR hakkında ufakta olsa bilgi edinebilirsiniz. Oyunun ne zaman çıkacağı ise henüz belli değil.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Erman Elmalı

Yurt Dışı alışveriş üstadı olan Erman yeni ürünler kadar kıyıda köşede kalmış teknoloji ürünlerinin de bağımlısı. Giyilebilir ürünlere ayrı bir ilgisi var, Bilgisayar Mühendisi adayı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.