Apple Watch S’mi Geliyor!

Apple’ın ikinci nesil akıllı saatinin isminin Apple Watch 2 yerine Apple Watch S olacağı iddia edildi. İşte, Apple Watch S detayları.

Teknoloji devi Apple’ın 15 Mart tarihinde bir etkinlik yapması ve bu etkinlikte iPhone 5se isimli 4 inçlik bir iPhone modeli, üçüncü nesil iPad Air ve akıllı saati Apple Watch‘un yeni neslini tanıtması bekleniyor. Ancak ortada Apple Watch için bir isim muamması var ki o da ürünün Apple Watch 2 değil de Apple Watch S olarak tanıtılacağının iddia edilmesi.

Bunu da Oku : Nintendo Sanal Gerçekliğe mi Adım Atıyor!

iWatch olarak beklenen akıllı saat ilk tanıtıldığında bizlere ters köşe yaparak Apple Watch olarak lanse edilmişti. Şimdi ise Apple analistlerinden Gene Munster yine Apple’ın bir ters köşe yaparak akıllı telefonlarda uyguladığı isim politikasını akıllı saatinde de kullanacağını ve bu yüzden ürünün Apple Watch S olarak geleceğini iddia etti.

Gene Munster aynı zamanda ürünün daha iyi bir işlemci, daha uzun ömürlü bir batarya, donanımda güncellemeler ve dahili bileşenlerde yenilemeler ile geleceğini belirterek tasarımda bir değişiklik olmayacağını söyledi. Dış görünüm olarak sadece farklı kasa renkleri, farklı kayış renkleri ve farklı kayış yapıları ile gelebilecek olduğunu düşündüğünü söyleyen Munster ürünün Apple Watch S‘ten başka bir isim ile adlandırılamayacağını ifade etti.

Akıllı telefon modellerinde klasik Apple hareketi olan donanımı ve yazılımı güncelle, tasarım aynı kalsın mantığı bilindiği üzere yeni versiyonlarda “S” olarak nitelendiriliyor. Bu duruma bakıldığında ise Gene Munster‘ın yaptığı bu Apple Watch S açıklaması oldukça yerinde görünüyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.