Oculus Rift Paramparça Oldu!

Son çıkan ürünleri parçalaması ile tanınan iFixit, Facebook’un sanal gerçeklik gözlüğü Oculus Rift’i de parçalarına ayırdı.

599 dolarlık fiyatı ile geçtiğimiz aylarda ön sipariş ile satışa sunulan Oculus Rift yavaş yavaş kullanıcıların eline ulaşmaya başladı. Ürünlerine kavuşan kullanıcılarda ürün hakkında yorum, eleştiri ve inceleme yapmaya devam ediyor. Bu konunun en usta ismi iFixit ise gecikmeden Oculus Rift’i parçalayarak ürün hakkındaki yorumlarını paylaştı.

Bunu da Oku : Facebook’tan 360 Derece 8K Kamera!

Oculus Rift CV1 olarak iFixit‘in eline geçen ürün son kullanıcı sürümü yani müşterilerin eline geçen ile aynı. Bu yüzden ürünün önceki versiyonlara göre farklılık gösterdiğini belirten iFixit örneğin cihazın lenslerinin değiştirilebilir bir yapıda olmadığını ancak bir önceki versiyonda lensleri değiştirilebilir bir yapıda olduğunu belirtmiş.

Üründe ilginç bir şekilde gizli bir mikrofon bulunduğunu belirten iFixit’in bu mikrofunun ne işe yaradığı hakkında bir fikri yok. Kulaklık kısmının ise oldukça dandik olduğunu belirten iFixit bu mekanizmanın kırılmaya çok yatkın olduğunu da dile getirmiş. Bunların dışında genel olarak iyi bir ürün olduğu belirtilen Oculus Rift ürün, malzeme ve tamir edilebilirlik açısından 10 üzerinden 7 almış.

Yukarıdaki videodan ürünün parçalanması ve parçaları hakkında detaylı bilgi alabileceğiniz gibi buradan iFixit sayfasına giderecek Oculus Rift‘in en ince detayına kadar ulaşabilirsiniz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.