Oculus Rift Oyunları HTC Vive’da Çalıştırıldı!

Popüler sanal gerçeklik gözlüğü HTC Vive ile geliştiricilerin çabası sayesinde Oculus Rift’e özel oyunlar oynanabilecek.

Sanal gerçeklik gözlüğü savaşı hızlı bir şekilde devam ederken en çok bilinen iki rakip ürün arasında bir bağlantı kuruldu. Üçüncü parti geliştiriciler tarafından kurulan bu bağlantı Oculus Rift ve HTC Vive arasındayken yapılan işlem Oculus Rift’e özel oyunların HTC Vive üzerinde de oynanılmasını sağlıyor.

Bunu da Oku : Facebook’tan Sanal Gerçeklik Selfie’si!

Üçüncü parti geliştiriciler her iki ürününde geliştirici kiti ile yola çıkarak yaptıkları bu işlemde Oculus Rift Runtime fonksiyonlarını HTC Vive’ın OpenVR sistemine entegre etmesi ile oyunların HTC Vive üzerinde oynanabilmesini sağlamış.

GitHub üzerinden yayınlanan kodlar ve dosyalar sayesinde deneme yapan kullanıcılar ise durumun gerçek olduğunu ve Oculus Rift’in özel oyunları Lucky’s Tale ve Oculus Dreamdeck oyunlarının HTC Vive üzerinde çalıştığını görmüş.

Olayı denemek ve detaylı incelemek için buradan GitHub’a ulaşabilirsiniz. Sayfada belirtilen gerekli işlemleri  uygulayarak HTC Vive üzerinde Oculus Rift oyunlarını da rahatlıkla oynayabilirsiniz. Oculus’un ise kısa süre içerisinde bu duruma karşı bir önlem alması ve bir yama yayınlaması bekleniyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Erman Elmalı

Yurt Dışı alışveriş üstadı olan Erman yeni ürünler kadar kıyıda köşede kalmış teknoloji ürünlerinin de bağımlısı. Giyilebilir ürünlere ayrı bir ilgisi var, Bilgisayar Mühendisi adayı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.