Amazon’dan Sanal Gerçeklik Adımı

E-ticaretin dev ismi Amazon, teknolojinin şuanki en son hali olan sanal gerçeklik işine adım atıyor. Amazon sanal gerçeklik iş ilanları vermiş durumda.

Google‘ın arama motoru olarak başladığı ancak şuan teknoloji devi olduğu gibi Amazon‘da e-ticaret ile başlayıp şuan büyük teknoloji ustası olmuş durumda. Amazon bu ustalığı ise neredeyse tüm teknoloji alanlarına girerek ve girmeye devam ederek kazandı. Bunun son örneği ise giderek büyüyen sanal gerçeklik alanı.

Bunu da Oku : Sanal Gerçeklik ile Ev Satılacak!

Teknoloji alanında özellikle içerik kategorisinde büyük yatırımlar yapan Amazon‘un şuan birçok oyun, film ve televizyon içerik şirketine sahip. Firma bu alandaki gücünü artırmak ve bu alanın geldiği son noktayı iyi değerlendirmek adına sanal gerçeklik teknolojilerine de girmiş durumda. Bu durum ise firmanın sanal gerçeklik teknolojileri geliştirmek için yazılım geliştirme mühendisi iş ilanı ile ortaya çıktı.

Amazon’dan henüz bu durum hakkında resmi bir açıklama gelmedi ancak rakipleri Netflix ve Hulu gibi platformların sanal gerçeklik içerikleri ve uygulamalarının bulunması Amazon’u bu alana yitmiş olabilir. Kendi platformları için sanal gerçeklik içeriği, uygulamaları hatta web uygulamaları dahi yapacağı belirtilen Amazon‘un kısa süre içerisinde bir açıklama yapması bekleniyor

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Erman Elmalı

Yurt Dışı alışveriş üstadı olan Erman yeni ürünler kadar kıyıda köşede kalmış teknoloji ürünlerinin de bağımlısı. Giyilebilir ürünlere ayrı bir ilgisi var, Bilgisayar Mühendisi adayı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.