Su İçmeniz İçin Sizi Uyaran Akıllı Bileklik Satışta

Vücudunuzun ne kadar suya ihtiyacı olduğunu size haber veren bileklik Kickstarter üzerinden satışa çıktı…

Giyilebilir teknoloji ürünlerinin büyük bir kısmı insanların sağlık kontrollerini kendi kendilerine yapabilmesi için çeşitli özellikler barındırıyor. Kalp ritmi ölçen, vücut kitle endeksini hesaplayan veya terinizden vücudunuzun ihtiyacı olan şeyleri haber veren ürünlerin ardından bu kez dikkat çeken özelliği ile bir akıllı bileklik tasarımı gerçekleştirildi.

Amerika Birleşik Devletleri‘nin Teksas eyaleti merkezli BSX Athletics isimli ekip, geliştirdiği vücudun su ihtiyacını belirleyebilen akıllı bilekliğini duyurdu. İnsan vücudunun ihityacı olan su miktarını belirleyerek hidrasyon ölçümü yapabiliyor.

Bunu da Oku: Pokemon Go Plus Akıllı Bileklik Satışa Çıkıyor

LVL adı verilen akıllı bileklik, nabız ölçümü, uyku düzeni, kalori hesaplaması, aktivite takibi, adım sayımı ve moral durumunuzu ölçen sensörlere sahip. Bu şekilde vücudunuzun ne kadar suya ihtiyacı olan anlarını size haber vererek yaşam için temel olan verileri size aktarabiliyor.

lvl_hydration_fitness_wearable_1_0

Akıllı telefonunuza entegre olarak vücudunuzla ilgili tüm temel bilgileri anında size ulaştıran LVL, vücut hidrasyonunu ölçebilmesiyle rakiplerinden ayrılıyor.

Kickstarter üzerinde satışa sunulan ve 50 bin dolar hedef koyan LVL akıllı bileklik, çok kısa bir süre içinde 430 bin dolarlık geri dönüş aldı ve bu sayede teknoloji çevrelerinin dikkatini çekmeyi başardı. 1 aydan fazla bağış toplama günü bulunan LVL beklenen ilgiye çoktan ulaştı.

BSX Athletics isimli ekibin LVL isimli bu akıllı bilekliğin fiyatı 99 dolar ile 499 dolar arasında değişiyor. Ürünün piyasaya çıktıktan sonraki fiyatının ise değişebileceği ifade ediliyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.