Tesla Otomobilleri için Apple Watch Uygulaması Geliştirildi!

Tesla marka otomobiller için geliştirilen üçüncü parti bir Apple Watch uygulaması, otomobilleri uzaktan kontrol etme imkanı tanıyor. İşte, bu uygulamanın yapabildikleri ve detayları. 

Geçtiğimiz günlerde Tim Cook tarafından yapılan bir açıklama ile Apple Watch‘ın Nisan ayında piyasada olacağını öğrenmiştik. Bu açıklamanın ardından Apple Watch için yapılan çalışmaların hızlanması bekleniyordu ki beklenen ilk haber Eleks Labs isimli bir firmadan geldi.

Apple Watch Nisan’da Piyasada Olacak!

Eleks Labs firması yaptığı bir açıklama ile Tesla marka otomobiller için bir Apple Watch uygulaması geliştirdiğini duyurdu. Firmanın geliştirmiş olduğu bu Apple Watch uygulaması Tesla otomobilleri üzerinde uzaktan kapıların kilitlenip açılması, farların kapatılıp açılması, korna çalma, klimayı kontrol etme ve sunroof kontrolü gibi özellikler içeriyor. Geliştirilen uygulama bu özelliklerin yanında Tesla otomobillerin batarya güçlerini ve sürelerini, gidebilecekleri mesafeleri, hızını ve harita üzerindeki konumu gösterebiliyor.

tesla apple watch uygulaması 2

Uygulamanın nasıl geliştirildiği hakkında da detaylı bilgiler veren Eleks Labs, Apple’ın daha önce geliştiriciler için yayınlamış olduğu WatchKit SDK‘yı ve Tesla API‘sini kullanarak bu uygulamayı geliştirdiklerini belirtiyor. Uygulamanın ve geliştirme sürecinin detaylarına ise buradan ulaşabilirsiniz.

Apple’ın akıllı saati Watch için geliştirilen uygulamaların hazır olmasını istediği tarih Şubat ayıydı. Bu yüzden önümüzdeki haftalarda daha farklı ve yeni Apple Watch uygulamaları görme ihtimalimiz çok yüksek.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

4 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.