Porto Maç Biletlerini Akıllı Saatlere Taşıdı!

Dünya futbolunun önemli isimlerinden biri olan FC Porto, geliştirmiş olduğu uygulamalar sayesinde seyircisine maçlara bilet yerine akıllı saatler ile girme imkanı sunacak. 

Adını sürekli futbol ile duyduğumuz, Portekiz‘in en büyük kulüplerinden biri olan FC Porto şimdi ise adını teknoloji ile duyurdu. Kulüp tarafından yapılan bir açıklama ile taraftar ve seyircilerin bundan böyle stada bilet yerine akıllı telefonları ya da akıllı saatleri ile girmelerine imkan sağlanacak.

Porto, iOS, Android ve Windows Phone için geliştirmiş olduğu mobil uygulamalar sayesinde seyircilerin bilet derdini ortadan kaldırarak giriş ücretini ödeyen seyircilerin telefonlarına maç zamanı bir QR kod yollayacak. Seyirciler ise QR kodu gişelerden okutup maça rahatlıkla girebilecek. Aynı durum Apple Watch, Android Wear‘lı bir akıllı saat ve Microsoft Band’e sahip seyirciler için de geçerli. Seyirciler maç zamanı gelen QR kodu akıllı saatlerinden de gişeye okutup maça rahatlıkla girebilecek.

Taraftarına ve seyricisine büyük kolaylık sağlayacak olan Porto bu özelliği şimdilik sadece stadın en önemli yeri olan Dragon Seat için geçerli kılmış. Anacak yapılan açıklamaya göre bu kolaylık kısa süre sonra tüm seyirciler için uygulanacak.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.