Samsung, 3G’ye Sahip Gear S’i Tanıttı

Samsung’un uzun süredir dillerde dolaşan ve 3G ile birlikte gelmesi beklenen akıllı saati Gear S tanıtıldı. Gear S çift çekirdekli bir işlemciye ve 512 MB Ram’i ile dikkat çekiyor. 

gear s 1

Samsung‘un aylardır üzerinde konuşulan ve merakla beklenen sim kartlı ve 3G’ye sahip akıllı saati nihayet tanıtıldı. Gear S ismindeki bu akıllı saat tasarım olarak kavisli yapıda ve 360 x 480 piksel çözünürlüğünde süper AMOLED bir erkana sahip. Sim kart ve 3G özelliği sayesinde Gear S, herhangi bir telefona ihtiyaç duymadan yine ürünle birlikte tantılan Gear Circle ismindeki Bluetooth kulaklık sayesinde aramalar kolaylıkla yönetilebilecek.

gera s 2

1 GHz işlemci

Tizen işletim sistemine sahip olan Gear S donanım olarak 1 GHz hızında çalışan çift çekirdekli bir işlemci sahipken bu işlemci 512 MB’lık bir Ram ile desteklenmiş. Diğer donanım özellikleri arasında ise ışık sensörü, jiroskop, kalp ritim ölçer, barometre ve UV sensörü gibi donanımlar yer alıyor.

48 saat çalışma süresi

Suya ve toza karşı dayanaklı olarak tasarlanan Gear S bu alanda başarısını sertifikası ile gösteriyor. Ürünün en dikkat çekici özelliklerinden biri olan şarj süresi ise üzerinde bulunan 300 mAh pil ile birlikte 48 saat olarak belirtilmiş durumda.

 

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.