Haftanın Giyilebilir Teknoloji Uygulama Haberleri

Giyilebilir işletim sistemi Android Wear için geliştirilen WhatsApp uygulaması final sürümüne yükselirken, Samsung’un geçtiğimiz günlerde tanıtılan akıllı saati Gear S için Nike Running+ uygulaması çıktı. İşte, haftanın uygulama haberleri.

Giyilebilir teknoloji ürünlerinin artması ile bu ürünler için geliştirilen uyuglamalarda aynı oranda artmaya devam ediyor. Pazarda Apple‘ın yokluğu piyasayı tamamı ile Android‘e bırakmış durumda. Bunun için geliştirilen Android Wear ise sürekli gelişirken yeni uygulamalara da ev sahipliği yapıyor.

WhatsApp Beta’dan Final’e yükseldi!

Akıllı telefonların en popüler online anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp kısa sürede giyilebilir teknoloji ürünlerine entegre olarak Android Wear için gelişmeye başlamıştı. Kısa süre içerisinde beta sürümünden çıkan WhatsApp, 3.11.362 final sürümüne yükseldi. Final sürümü ile birlikte gelen mesajların tam görüntülenmesi ve mesajlara sesli yanıt verebilme gibi özelliklere kavuşan WhatsApp, kısa zamanda tüm özelliklerine kavuşacak gibi duruyor. 

whatsapp wear

Samsung Gear S geldi, Nike Running+ geldi!

Tanıtılalı bir hafta bile olmamasına rağmen Samsung Gear S için aktivite uygulaması Nike Running+ bu akıllı saat için duyuruldu. Hızı bir şekilde Gear S için tanıtılan uygulama ürünün 3G ve navigasyon sistemini tamamen kullanabiliyorken spor aktivitelerinde de yardımcı bir rol üstlenecek. Gear S’in tanıtımı ve çıkışının ardından Nike Running+ uygulaması da Ekim ayında saat üzerindeki yerini alacak.

gear s nike running+

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.