Samsung Galaxy S5 ile Gear S’i Şarj Etmek Artık Mümkün!

Samsung, Galaxy serisi telefonları ve tabletleri arasında şarj aktarımını artık mümkün kılıyor. Aynı Galaxy serisi telefon ve tabletler Samsung’un akıllı saat gibi giyilebilir teknoloji ürünlerini de şarj edebilecek.

Popüler akıllı telefon üreticisi Samsung, geçtiğimiz günlerde telefon ve tablet gibi akıllı ürünleri için yeni bir aksesuar geliştirdiğini duyurdu. Samsung Power Sharing olarak adlandırılan bu aksesuar iki tarafı microUSB içeren bir kablo. Cihazlar arasında güç paylaşımı yapılmasına izin verecek olan bu kablonun fiyatı ise 19.99 dolar.

Telefona, tablete var da saatlere yok mu?

Samsung Galaxy serisinin üst sınıf ürünleri sayesinde  Samsung‘un akıllı saatleri de bu teknolojiden nasibini alacak. Galaxy S5 ve Galaxy Note 4 benzeri akıllı telefonlar ile şarj edilebilecek olan Gear akıllı saatleri aynı zamanda Galaxy Tab S ailesi tabletlerden de rahatlıkla şarj edilebilecek.

samsung power sharing

Sadece akıllı telefonlar, tabletler ya da saatlerin yer almadığı bu teknolojide Samsung‘un geliştirmiş olduğu diğer tüm giyilebilir teknoloji ürünleri de yer alıyor. Kablo aracılığı ile şarj paylaşımı yapılabilmesi için gerekli olan tek şey ise Samsung‘un bu paylaşımı gerçekleştirebilmek için geliştirdiği Power Sharing uygulaması. Bu uygulamaya ise hemen buradan ulaşabilirsiniz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.