Apple Watch’ın RAM ve Depolama Alanı Belli Oldu!

Apple Watch’ın merakla beklenen teknik özelliklerinden RAM ve depolama alanı gibi bilgileri sonunda geldi. İşte, Apple Watch’ın RAM ve depolama alanı bilgileri.

Apple akıllı saati Watch için tanıtımda bir çok özellik göstermiş ancak ürüne dair fazla bir teknik detay açıklamamıştı. Bunun üzerine Apple Watch‘ın RAM’i ve depolama alanına dair çeşitli teoriler üretilmeye başlansa da kimse net cevaplar söyleyememişti. Bu dedikodulara son vermek isteyen Apple ise akıllı saati Watch’ın RAM ve depolama alanı gibi bilgileri nihayet açıkladı.

Apple Watch’a Dair Her Şey!

Açıklanan bilgilere göre Apple Watch 512 MB RAM ve 4 GB depolama alanı sunacak. RAM’in özelliği DRAM iken depolama alanı NAND Flash olarak açıklanmış durumda. Tüm ürünlerinde olduğu gibi Watch’ta da depolama alanında farklı seçenekler sunmak isteyen Apple‘ın 8 GB üzerinde çalıştığı gelen bilgiler içerisinde yer alıyor.

GPS yok!

RAM ve depolama alanı dışında Watch için gelen diğer teknik özellikler arasında cihazın üzerinde dahili bir GPS‘in olmayacağı ve bağlı olduğu iOS cihazın GPS‘ni kullanacağı yer alıyor. Ayrıca Watch‘ın kablosuz bağlantılar için kullanacağı Broadcom marka set ise iPhone 5S‘de ki ile aynı özelliklere sahip.

Apple Watch’ın Batarya Ömrü Ne Kadar?

Watch üzerinde bulunan işlemci ise Apple‘ın kendisinin tasarladığı S1 işlemci. Bu işlemci saat için tüm birimleri içerisinde barındırırken bunun yanında dokunuşları ve etkileşimleri uyarmak için tasarlanan Taptic Engine isimli ayrı bir sete daha sahip.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.