Samsung Gear S2’nin Geliştirici Kiti Yayınlandı!

Samsung, Tizen işletim sistemine sahip yuvarlak ekranlı yeni akıllı saati Gear S2 için geliştirici kitini yayınladı.

Daha önce adını sıkça duyduğumuz ancak resmi olarak IFA 2015 etkinliğinde duyurulan Samsung Gear S2, bilindiği üzere Android Wear yerine Samsung’un kendi işletim sistemi olan Tizen‘i kullanıyor. Bu da yeni bir ekosistem anlamına geldiği için Samsung kolları sıvamış durumda.

Bunu da Oku : Samsung, Gear S2’yi Duyurdu!

Yuvarlak ekranlı akıllı saati Gear S2 için çalışmalara başlayan Samsung, saatin işletim sistemi Tizen için SDK’yı da yayınladı. Bu sayede geliştiricilerden Tizen dolayısıyla Gear S2 için uygulama geliştirmelerini isteyen Samsung, akıllı saati için kısa sürede kuvvetli bir uygulama ekosistemi oluşturmak istiyor.

Yayınlanan SDK ile birlikte geliştiriciler akıllı saat için hem web tabanlı hem de native uygulamalar geliştirebilecekken ürünün 3G özelliği sayesinde ve gelecek API‘ler ile şebeke ve arama özelliklerini kullanan uygulamalar geliştirmek de mümkün. Bununla birlikte Gear S2‘nin en büyük özelliği olan Rotary Ring‘i de yine API’ler sayesinde kullanmak ve buna özel uygulamalar geliştirmekte mümkün olacak.

Gear S2 için Tizen SDK‘sı test amaçlı olarak daha önceden yayınlanmıştı. O günden bugüne de birçok geliştiriciden birçok uygulama geldiği belirtiliyor. Yapılan tahminler ise Gear S2’nin satışa çıktığında mağazasında 1000’den fazla uygulama bulunduracağı yönünde.

Samsung Gear S2 için yayınlanan Tizen SDK’sını kullanmak, test etmek ya da kurcalamak isterseniz hemen buradan devam ederek geliştirici sayfasından ulaşabilirsiniz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.