Samsung, Gear S2’yi Duyurdu!

Samsung yuvarlak ekranlı yeni akıllı saati Gear S2’yi IFA 2015 öncesinde görücüye çıkardı. İki farklı model ile gelen Gear S2’nin birçok özelliği açıklandı.

Geçtiğimiz ayın ortalarında netleşen ve Samsung’un da uzun süredir üzerinde çalıştığı yuvarlak ekranlı akıllı saati Gear S2 nihayet resmi olarak IFA 2015 öncesinde duyuruldu. Samsung Gear S2 ve Gear S2 Classic olarak iki farklı model ile gelen yeni akıllı saat daha önceden de bilindiği üzere Tizen işletim sistemine sahip.

Bunu da İzle : Samsung Gear S2 Tanıtım Videosu!

Samsung’un verdiği bilgilere göre Gear S2 gümüş gri renkli kasa yapısı ve plastik kayışları ile daha spor görünüşlü bir modelken Gear S2 Classic ise siyah kasası ve deri kayışları ile daha şık bir model olarak gelecek. Her iki modelde de saatin kullanımını kolaylaştıracak olan döner çerçeve Rotary Ring bulunurken bunların dışında bir de 3G desteğine sahip bir model bulunacak.

Teknik özellikler belli oldu

Samsung yaptığı duyuru ile birlikte ürünün teknik özelliklerini de açıkladı. Gear S2 modelleri 360 x 360 piksel çözünürlüklü 1.2 inç Super AMOLED dokunmatik ekrana sahipken akıllı saat içerisinde donanım olarak çift çekirdekli 1 GHz hızında çalışan bir işlemci, 512 MB RAM, 4 GB depolama alanı ve 250 mAh gücünde bir batarya bulunuyor.  Aktivite takibi için birçok sensör, ödeme sistemleri için NFC teknolojisi ve bağımsız kullanım için 3G desteğine de sahip olan Gear S2, 2 ile 3 gün arasında bir kullanım ömrü sunuyor olacak.

Daha detaylı bir tanıtım ve açıklamanın IFA 2015 kapsamında verilmesi beklenen Gear S2 için çıkış tarihi ve fiyatı gibi bilgiler henüz belli değil. Bakalım önümüzdeki günlerde Tizen’li Gear S2 hakkında ne gibi yeni bilgiler duyacağız.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

3 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.