Samsung’un Yuvarlak Ekranlı Akıllı Saati Orbis Yolda!

Samsung’un yuvarlak ekrana sahip yeni bir akıllı saat üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. İşte, Samsung’un Orbis kod adlı yeni akıllı saatinden detaylar.

Samsung’un 2015 yılında yeni bir akıllı saat tanıtacağı ve bu akıllı saatin yuvarlak ekranlı olacağı daha önceden duyulmuştu. Geçtiğimiz günlerde ise SamMobile tarafından bu duyumu doğrular nitelikte yeni haberler geldi.

SamMobile‘ın haberine göre Samsung’un yeni yuvarlak ekranlı akıllı saati Orbis kod adına sahip. Saatin kontrol mekanizması ise dokunmatik ekranının yanında diğer akıllı saatlerden çok farklı olarak çerçevesine yerleştirilecek. Bu çerçeve dönebilen bir yapıya sahip olacak ve saatin fiziksel kontrolleri bu çerçeve yardımı ile yapılacak.

Samsung Orbis hakkında gelen diğer detaylar arasında ise akıllı saatin üzerinde bir güç düğmesinin olacağı ve bu düğme tek basışta saatin aktif pasif hale geleceği iki basışta ise S Voice‘in aktif olacağı yer alıyor. Bunun dışında Tizen işletim sistemi ile gelecek olan Samsung Orbis aynı zamanda kablosuz şarj olma özelliğine de sahip olacak.

Yuvarlak ekranı ve farklı yapısı ile geliştiriciler için de daha farklı bir kapı olacak olan Samsung Orbis‘in MWC 2015 etkinliğinde Samsung Galaxy S6 ile birlikte tanıtılması bekleniyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.