Samsung Gear S3 Ne Zaman Tanıtılacak?

Samsung’un en yeni akıllı saati Gear S3 için tanıtım tarihi belli oldu. Akıllı saat IFA 2016 öncesinden tanıtılacak.

En son Haziran ayının ortasında bir haber aldığımız Samsung Gear S3 akıllı saat Solis kod adı ile karşımıza çıkmış, yuvarlak tasarımı ve Tizen işletim sistemi ile geleceği söylenmişti. Geçtiğimiz hafta ise işler biraz daha ciddileşti ve Samsung akıllı saatinin tanıtılacağı tarihi duyurdu.

Bunu da Oku : Samsung Gear S3 Solis Kod Adı ile Geliyor!

Samsung’un resmi Twitter hesabından “Zamanından yenilikler için bizi izlemeye devam edin” şeklinde yaptığı duyuruda saat tasarımını ortaya çıkaran bir GIF ve 3 sayısı dikkat çekiyor. Bu ifadelerden Gear S3’ün tanıtılacağı anlaşılsa da 3 sayısından akıllı saatin 3 farklı versiyonunun da olabileceği söyleniyor. Bu versiyonlar ise şimdiden isimlendirilmiş ve Gear S3 Classic, Gear S3 Frontier ve Gear S3 Explorer olarak tahmin ediliyor.

Atılan tweette bu bilgiler dışındaki en önemli detay ise verilen tarih. 31 Ağustos ve Berlin olarak ifade edilen tanıtım tarihi IFA 2016‘nın tam öncesi. Bu durum ise Samsung’un alışık olduğumuz etkinlikler öncesi büyük tanıtımlarından biri olacak.

Bir önceki model Gear S2‘ye benzer bir tasarım ile karşımıza çıkması beklenen Gear S3‘ün döner çerçevesinin daha işlevsel, donanımının daha güçlü ve aktivite takibinin ise daha detaylı olması beklenirken Samsung’un bu akıllı saat modelinde yeni sensörlere de yer vermesi bekleniyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.