Süper Lig’e Sanal Gerçeklik Teknolojisi Geliyor

Sanal gerçeklik teknolojisi ile maç yayınları Süper Lig’e geliyor. 25 Eylül’deki Beşiktaş – Galatasaray maçı ile sanal gerçeklik Süper Lig ile buluşacak…

Spor Toto Süper Lig sezonunda ilk hafta maçları geride kaldı. Heyecan kaldığı yerden devam ederken sürpriz bir açıklama Samsung’dan geldi. Süper Lig’in yayıncı kuruluşu Digiturk ile Samsung sanal gerçeklik teknolojisi ile maç yayınları ortaklığı yapıldığı duyuruldu.

Samsung Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen, yaptığı açıklamada Süper Lig’e sanal gerçeklik desteği verileceğini belirtti. Buna göre Süper Lig maçları da artık sanal gerçeklik teknolojisi ile ve Samsung Gear VR ile izlenebilir şekilde izleyicilere sunulacak.

Yapılan anlaşmanın detaylarına da yer verilirken ilk etapta her hafta bir Süper Lig maçının sanal gerçeklik teknolojisi ile sunulacağı belirtildi. İlerleyen haftalarda ise bu sayının artarak devam edeceği bilgisi aktarıldı.

Bunu da Oku: Dünyada İlk Kez 360 Derece Canlı Ameliyat

Digiturkplay ve LigTV üyelerinin izleyebileceği belirtilen bu teknoloji ile futbolseverlerin ilk kez buluşacağı tarih de açıklandı. 25 Eylül’de oynanacak Beşiktaş – Galatasaray karşılaşmasında ilk kez bu deneyime ekranları başındaki seyirciler sahip olabilecek.

İlk aşamada VIP tribününe yerleştirilecek olan 360 derece kamera yardımı ile yayın sanal gerçeklik teknolojisi ile takip edilebilecek. Yapılan açıklamada ilerleyen haftalarda daha farklı tribünlerden de çekimler yapılacağı ifade edildi.

Bilindiği gibi ilk sanal gerçeklik teknolojisi ile futbol maçı deneyimi Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan Türkiye Kupası karşılaşmasında izleyicilere sunulmuştu. Bu kez lig maçlarına ve yine derbi ile izleyicilere ulaşacak olan sanal gerçeklik deneyiminin nasıl tepkiler alacağı ve ileride nasıl bir gelişim göstereceği de şimdiden merak ediliyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.