Akıllı Saat Satışları Çakılıyor! İşte Kurtuluş Reçetesi

Akıllı saatler konusunda ortaya çıkan rakamlara göre piyasanın geleceği iki ürünün ellerinde…

Her ne kadar teknolojinin son nimetlerinden biri olarak kabul edilse de akıllı saatlerin piyasaya çıktığından bu yana kısa bir süre de geçmemesine rağmen olmazsa olmazımız olmadığı çok açık ortada.

Ortaya çıkan rakamlarda dev şirketlerin tanıtım ve reklam anlamında elinden geleni yapmasına rağmen satın alma oranının istenen seviyede olmadığı belirtiliyor. IDC’nin yayınladığı raporda 2016’nın 3. çeyreğinde ulaşılan rakamın geçen senenin aynı döneminde ulaşılan rakamın yüzde 51.6 gerisinde olduğu ortaya kondu.

2016’nın üçüncü çeyreğinde 2.7 milyon adet satılan akıllı saatlerin geldiği konumun istenen seviyelerde olmadığı belirtiliyor.

Bunu da Oku: Konusunun Uzmanından Yeni Akıllı Saat

Apple‘ın başını çektiği ve 1.6 milyon adet ile zirvede olduğu listede Apple Watch satışlarının pazar payının da yüzde 70.2’den yüzde 41.3’e düşmesi sürpriz olarak karşılandı. Yayınlanan rapordaki en ilginç ayrıntı ise Samsung’un üçüncülük sırasına düşerek Garmin‘e geçilmesi oldu.

Garmin’in yaptığı müthiş atak, pazarda yüzde 324’lük büyüme yakalayarak gelecek için umutlu bir oran olması gözlerden kaçmadı. Garmin’in bu başarısının çıkarttığı giyilebilir teknoloji alanında sadece sağlık alanında olması ve insanlarda sağlık ürünleri konusunda markanın ismine güvenmesi olduğuna inanılıyor.

Akıllı saat pazarındaki rakamların düşmesindeki en büyük nedenin ise Apple Watch 2‘nin yılın sonunda piyasaya sürülmesi olarak gösterildi. Samsung Gear S3’ün henüz piyasaya çıkmadığı da düşünülürse akıllı saatin geleceğinin bu iki marka ve modelde olacağı öngörülebilir.

251020162348541438937_3

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.