Türkiye’de Akıllı Saat Satışları Ne Durumda?

Samsung Türkiye, Gear S3 tanıtımında Türkiye’nin akıllı saat satışları hakkında bilgi verirken dünyaya göre nasıl bir durumda olduğumuzu da paylaştı.

Global pazarda Eylül – Ekim aylarında piyasaya çıkan Samsung Gear S3 akıllı saat geçtiğimiz günlerde yapılan Türkiye lansmanı ile ülkemizde satışa sunulmuştu. Samsung Türkiye ekibi Gear S3‘ün tanıtımı ile birlikte Türkiye’nin akıllı saat satışlarında nasıl bir tablo çizdiğini ve bu durumun dünyada nasıl olduğunu da paylaştı.

Bunu da Oku : Samsung Gear S3 Türkiye’de Satışa Sunuldu

Samsung Electronics Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen‘in yapmış olduğu sunumda araştırma şirketi GFK‘nın verileri ile birlikte Türkiye’de 2014 yılında 24 bin akıllı saat satışı yapıldığını bu rakamın 2015’te 28 bin olduğunu ve 2016’da ise 51 bin olarak beklediklerini paylaştı. Aynı yıllarda dünyada satılan akıllı saat sayısı ise 2014 yılında 5 milyon, 2015 yılında 19 milyon ve 2016 yılı sonu tahminlerinde ise 38 milyon şeklinde.

akilli-saat-satis-turkiye

Tansu Yeğen’in verdiği bilgilere göre akıllı saat pazarının 2017 yılı için tahminleri ise dünya genelinde 75 milyon satış ve Türkiye için ise büyük bir farkla 400 bin olarak bekleniyor. 2016’da 51 bin olan tahminin pazarın hangi oyuncuları ile 400 bine çıkacağı ise büyük bir muamma.

Son olarak giyilebilir teknoloji pazarının geneli hakkında bir bilgi veren Tansu Yeğen, 2017 yılında 184 milyon giyilebilir teknoloji ürünü satılacağının ve bu rakamın 21 milyar dolarlık bir pazar oluşturacağının tahmin edildiğini de belirtti.

Kaynak : webrazzi

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.