Adidas, Runtastic’i Satın Aldı!

Fitness uygulamaları ve giyilebilir teknoloji cihazları üreten spor odaklı Runtastic firması, popüler spor markası Adidas tarafından satın alındı.

Bugün spor ürünleri dendiği zaman akla ilk gelen firmalardan biri olan Adidas, mobil dünyanın spor odaklı uygulamalar geliştiren ve aynı zamanda nabız ölçer ve akıllı bileklik gibi giyilebilir teknoloji ürünleri ile dikkat çeken Runtastic firmasını 220 milyon euroya satın aldı. Bu satış işlemi ise Runtastic CEO’su Florian Gschwandtner tarafından yayınlanan bir blog yazısı ile duyuruldu.

CEO Florian Gschwandtner yayınladığı yazıda Runtastic‘in spor odağında geliştirmiş olduğu teknolojiler ve bilgi hazinesi ile sektörün en iyileri arasında olduğunu belirtirken Adidas gibi bir firmaya satılmanın kendilerinin sağlık ve fitness uygulamaları çalışmalarında daha yararlı olacağını ve bu sayede yapamayacakları hiçbir şey olmayacağının altını çizdi.

Runtastic olduğu gibi devam edecek

Runtastic‘in firma olarak spor ailesi içerisinde fitness, koşu, bisiklet, dağ sporları, şınav, mekik ve uyku takibi gibi birçok uygulaması ve akıllı bileklik, nabız ölçer, GPS saati gibi bazı giyilebilir ürünleride bulunuyor. Aynı şekilde Adidas’ın da kendine özel bazı spor uygulamaları ve miCoach adı altında çeşitli akıllı ürünleri bulunuyor.

İki firmanın da spor odağındaki bu ürünleri ve teknolojileri harmanlanarak muhtemelen ortaya daha iyi ürünler çıkacaktır ancak Gschwandtner yaptığı açıklamaya göre Runtastic‘in Adidas içerisinde kendi adı ve kendi çalışmaları ile yer alacak. Herhangi bir birleşmenin söz konusu olmayacağı bu satın almanın Runtastic’i ve Adidas’ı nasıl etkileyeceğini yakın zamanda göreceğiz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

3 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.