Oculus Rift’in Kontrol Cihazı Touch’ın Fiyatı Açıklandı

Oculus Rift’in kontrol cihazı Touch görücüye çıktı ve fiyatı açıklandı. İlk tepkiler Oculus Rift’in kendisinin olduğu gibi kontrol cihazının da pahalı olduğu yönünde…

Sanal gerçeklik gözlüğü konusunda dünyanın en iddialı markalarından Oculus Rift, kontrol cihazının fiyatını açıkladı. Touch adı verilen kontrol cihazının açıklanan fiyatı kullanıcılar tarafından biraz pahalı bulundu.

Geleceğin en önemli teknolojilerinden biri olmasına kesin gözüyle bakılan sanal gerçekliğin ilk örnekleri bilindiği gibi birbiri ardına piyasaya sürüldü. Sanal gerçekliğin ilk profesyonel denemeleri olan bu modellerden en meşhur markası Oculus Rift.

oculus_touch

Firmanın piyasaya sürmeye hazırlandığı Oculus Rift‘in kontrol cihazı Touch’un fiyatı tartışma konusu oldu. İngiltere’de 190 sterlin olacağı belirtilen ürünün Avrupa’da 250 dolar civarında bir etikete sahip olması tahmin ediliyor.

Bunu da Oku: Sanal Gerçeklik İçin İki Muhteşem Tasarımlı PC!

Oculus Rift Touch ile sanal gerçeklik deneyimini yaşarken tıpkı bir joystick gibi kontrollerini sağlayabileceğiniz ürünün fiyatı pahalı görünüyor. Oculus Rift’in kendisi pahalıyken kontrol cihazının ucuz olmasını beklemek zaten sürprizcilik olurdu…

Sanal gerçeklik teknolojisinin yeni yeni yayılmaya başladığı şu günlerde ilgili ürünlerin fiyatlarının tıpkı yeni çıkan herhangi bir teknolojik ürün gibi pahalı olması gayet normal. Yakın zamanda sanal gerçeklik teknolojisinin yayılmaya başlaması ve fiyatlarının düşmesi beklenmiyor ancak yine de böyle bir teknoloji varken geri kalmak da kolay değil.

En iyisi ortalama fiyatlı ve akıllı telefonlar ile birlikte çalışabilen Gear VR veya Cardboard tarzı ürünler ile şimdilik vakit geçirmek olacaktır.

oculus rift touch

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

3 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.