Pokemon GO Gözden Düşmeye Başladı!

Pokemon GO’nun önlenemez yükselişi son buldu! Dünya çapında 45 milyon oyuncu barajını aşan Pokemon GO’nun oyuncu sayısı her geçen gün azalıyor…

Dünyayı çok kısa sürede kasıp kavuran Pokemon GO oyununun önlenemez yükseliği kendisini artık gerilemeye bırakmış durumda.

Bundan birkaç hafta öncesine kadar insanların hipnotize olmuşçasına oynadığı Pokemon GO‘nun online oyuncu sayısının yavaş yavaş azaldığı ortaya çıktı. İnsanları düz yolda yürüyemeyecek hale getiren Pokemon GO‘nun açıklanan rakamları net bir şekilde oyunun oynayan sayısının azaldığını işaret etti.

Açıklanan grafikte 45 milyon oyuncu barajını gören Pokemon GO, o günden bugüne kadar yaklaşık 15 milyon oyuncu kaybetmiş durumda. İlk çıktığında önlenemez bir yükseliş gösteren Pokemon GO‘nun bu rakamlara gerilemesi ise insanların oyundan heveslerini çabuk almasına bağlandığı belirtiliyor.

Bunu da Oku: Microsoft HoloLens ile Pokemon Go Keyfi

pokemongo

Şuanda 30 milyon oyuncu rakamı ile çok yüksek bir ortalama tutturan oyunun oyuncu sayısının azalmasının bir çok farklı nedenleri bulunurken ilerleyen zamanlarda bu düşüşün daha da artacağı ve kalan kitlenin kemik Pokemon GO fanları olacağı ifade ediliyor.

Bir süredir oyun yöneticileri de durumu farketmiş olacak ki art arda güncellemeler yayınlanmaktaydı. Bu şekilde oyunun elinde tuttuğu kişi sayısında yaşanacak düşüşün sertliğinin biraz yumuşatıldığı söylenebilir.

Artırılmış gerçeklik teknolojisi ile çıkan ve dünya çapında büyük bir oyuncu kitlesine sahip olan Pokemon GO‘nun halen resmi Türkiye desteği bulunmuyor.

tumblr_oaoxa516YD1vb7dm9o1_1280

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.