SEAT Ateca Sanal Gerçeklik ile Nasıl Geliştirildi?

SEAT ilk SUV modeli Ateca’nın sanal gerçeklik teknolojisi ile nasıl geliştirildiğini yayınladığı bir video ile anlattı. İşte, sanal gerçeklik ile SEAT Ateca.

Sanal gerçeklik teknolojisi birçok sektörde kullanılıyor olsa da bizi en çok yansıyan otomobil sektörü demek yanlış olmaz. Daha önce Volvo‘nun otomobil üretim ve tasarımında HoloLens‘i kullandığını görmüştük. Şimdi ise SEAT ilk SUV modei Ateca’nın tasarım ve üretiminde sanal gerçeklik teknolojisini kullandığı açıklandı.

Bunu da Oku : Volvo’dan Otomobiller için HoloLens İşbirliği

YouTube üzerinde yayınlanan bir video ile SEAT’ın Ateca modelinde sanal gerçeklik teknolojisini nasıl kullandığı ve hangi evrelerde kullandığı kısaca açıklanıyor. Tasarım ve geliştirme için Oculus Rift‘i seçen SEAT‘ın ürünü ve özelliklerini otomobil geliştirmede nasıl kullanıldığı da gösteriliyor.

SEAT’ın sanal gerçeklik gözlüğü ve teknolojisi ile birlikte otomobil tasarım ve geliştirme sürecini yüzde 30 daha azalttığı belirtiliyor. Ateca‘nın 3 yıllık geliştirme sürecinin tamamında kullanılan sanal gerçeklik teknolojisinin otomobili en iyiye ulaştırdığı ve otomobil için sanal ortamda 800‘e yakın iyileştirme yapıldığı belirtiliyor.

Yukarıda bulunan videodan SEAT‘ın ilk SUV modeli Ateca’nın sanal gerçeklik nasıl geliştirildiğini ve ne gibi değişiklikler yaşadığını görebilirsiniz. 2017 yılında birçok otomobil firmasından sanal gerçeklik destekli geliştirme haberi duyacağız gibi görünüyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.