Volvo’dan Otomobiller için HoloLens İşbirliği!

Otomobil devlerinden Volvo, teknoloji devi Microsoft ile bir işbirliği yaparak sanal gerçeklik başlığı HoloLens’i otomobil tasarlamada ve geliştirmede kullanacağını duyurdu.

Son dönemin popüler teknolojisi sanal gerçeklik, Microsoft’un da bu oyuna dahil olması ile başka bir yöne doğru yol alırken firmanın geliştirdiği sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik başlığı HoloLens endüstriyel anlamda her alandan istek alıyor. Bu durumun son örneği ise İsveçli otomobil devi Volvo’nun bundna böyle otomobil tasarımlarında ve geliştirmelerinde HoloLens’i kullanacağını duyurması oldu.

Bunu da Oku : Microsoft HoloLens’in Fiyatı?

Güvenlik denince akla ilk gelen otomobil markası Volvo, yaptığı bu işbirliği sonucunda Microsoft HoloLens‘i hem otomobil tasarım ve geliştirme alanında hem de otomobilleri müşterilere tanıtma alanında kullanacak. HoloLens‘in otomobil geliştirme ve tasarım alanında kullanılması ile geliştirmede daha hızlı yol alınacağını belirtirken aynı zamanda daha da güvenli bir geliştirme aşaması yakalanacağını belirtti.

Müşteriler için için ise her türlü teknik ya da teknik olmayan sorulara mağazalarda HoloLens ile cevap verileceğini açıklayan Volvo, örneğin bir müşterinin otomobilin acil fren sisteminin nasıl çalıştığını merak etmesi sonrasında HoloLens ile nasıl çalıştığı gösterilecek. Ya da benzinli motor ile hibrit motor arasında nasıl değişim yapıldığı merak edildiği zaman yine HoloLens ile gösterilecek.

2016 yılı içerisinde hem fabrikalarında hem de satış mağazalarında tam anlamıyla HoloLens‘i kullanacak olan Volvo’nun yayınladığı videoyu yukarından izleyerek HoloLens ile Volvo‘nun neler yapacağını görebilirsiniz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

3 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.