Google’dan Harry Potter Sevenlere Sürpriz!

Google’ın sanal gerçeklik deneyimi yaşatacağı gözlüğü bir sürprizle geliyor. Fantastic Beasts and Where to Find Them filmine özel içerikler Google’ın yeni sürprizi olacak.

Google’ın 4 Ekim’de düzenlenen etkinlikle tanıttığı ürünlerden birisi de Google Daydream VR gözlük olmuştu. Görünüşe göre Google Daydream VR gözlüğün ilk sürprizi Harry Potter ile olacak.

J. K. Rowling’in yarattığı Harry Potter isimli karakter bilindiği gibi evrensel çapta tanınırlığa ulaşmıştı. Fantastic Beasts and Where to Find Them (Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?) isimli film ile birlikte 17 Kasım’da yeni bir film daha geliyor. Bu filmde Google Daydream VR gözlüğün bir sürpriz yapması bekleniyor.

Bunu da Oku: Sanal Gerçeklik İçin En Hafif PC Geliyor

Daydream sayesinde Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? filmine özel olarak üretilen içeriklerin meraklılarının beğenisine sunulacağı düşünülürken tam olarak ne olacağı konusunda da net bir bilgi henüz gelmedi. Tahminler ise filmin Google Daydream View‘a özel fragmanlar veya tanıtımlar olacağını gösteriyor.

Açıklanan tek detay ise Daydream View kumandasının Harry Potter asası olarak kullanılabileceği oldu. Bu küçük bilgi bile Harry Potter hayranları arasında büyük bir beklentiye yol açtı.

google-daydream-headset-3

Bilindiği gibi 4 Ekim’de tanıtılan Google Daydream 20 Ekim’de Amerika Birleşik Devletleri’nde ön siparişe açılacak. Kasım ayında piyasada olması beklenen ürünün fiyatı ise 79 dolar olarak belirlendi.

Ayrıca Harry Potter deneyimini yıllar sonra vizyona taşıyacak olan filmin izleyici ile buluşacağı tarih ise 17 Kasım.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.