HTC Vive 150 Bin Satış Barajını Geçti

HTC’nin sanal gerçeklik gözlüğü HTC Vive’ın 150 bine yakın satış rakamına ulaştığı ortaya çıktı. İşte, HTC Vive satışından rakamlar.

Satışa çıktığı ilk 10 dakikada 15 binlik bir satış yapan HTC Vive sanal gerçeklik gözlüğünün Temmuz ayında gelen bilgilerde ise satış sayısını 80 bine ulaştırdığını öğrenmiştik. Sanal gerçeklik gözlüğünün satışı hakkında yeni bilgiler geldi ancak rakamların tarihi 25 Ekim olarak belirtiliyor.

Bunu da Oku : HTC Vive 80 Bini Geçti

Nisan ayında satışa çıkan HTC Vive’ın en son gelen bilgilere göre 150 bin satış rakamına yaklaştığı ortaya çıktı. HTC’nin 25 Ekim‘de yaptığı yatırımcı toplantısında yatırımcılar ile paylaşılan bu bilgiler geçtiğimiz hafta yayınlanan toplantı dökümanı ile ortaya çıktı. Yani ürünün satış rakamları içerisinde son 1 aylık bir dilim bulunmuyor.

Toplantı raporunuda dikkat çeken diğer bir nokta HTC’nin artık her HTC Vive satışından kar elde ediyor olması. Burada da HTC’nin Ekim 25’e kadar HTC Vive ile 120 milyon dolara yakın bir gelir elde ettiği anlamına geliyor ancak firmanın elde ettiği ne kar henüz açıklanmış değil.

Diğer yandan geçtiğimiz günlerde yayınlanan SuperData sanal gerçeklik raporunda PlaySTation VR‘ın 2.6 milyonluk satış ile 2016′nın lideri olacağı belirtilirken HTC’nin de 400 bin satışı geçeceği belirtilmişti. Bu rakamın ne kadar tutarlı olduğun ise 2017’nin ilk çeyreğinde göreceğiz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.