Apple Watch 3 Yıllık Bir Çalışmanın Ürünü

Apple’ın Tasarımdan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı John Ive dün akşam tanıtılan akıllı saatleri Watch için verdiği bir röportajda ürün üzerinde 3 yıldır çalıştıklarını söyledi. Tim Cook ise Amerika üretimlerinden bahsetti. 

Dün akşam iPhone ve iPhone 6 ile birlikte tanıtılan Apple’ın akıllı saati Watch, şirketin Tasarımdan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı John Ive‘in yaptığı açıklamalara göre 3 yıldan fazla süren bir çalışmanın ürünü.

Ürün tanıtımının ardından Amerika ABC kanalına konuşan John Ive: ” Biz Watch üzerinde çok küçük bir ekip ile birlikte ve sessiz bir şekilde 3 yıldan fazla bir süredir çalıştık. Çalışma ürünümüzü aniden milyonlarca insanın öğrenmesi ise ufak takımımızdan bize büyük bir geçiş oldu. Bu şok edici ve iyi hissettiren bir geçiş. ” diyerek ürünün küçük bir ekiple 3 yıllık bir emeğin ürün olduğunu belirtti.

Apple Watch’a Dair Her Şey

Jonh Ive röportajı içerisine ara ara katılan CEO Tim Cook ise Apple için Amerikan üretimlerininde çok önemli olduğunu söyledi. Tim Cook: “Watch ile iPhone’lar arasında gözle görülebilir farklılıklar olacak. Mesela Watch üzerinde 50 eyaletin 22’sinde üretilmiş parça, ekipman veya materyal bulunacak. ” diyerek Watch‘ın kalitesinden bahsetti.

iPhone’ların aksine büyük bir çoğunluğunun Amerika‘da üretildiğini öğrendiğimiz Watch’ın 3 yıllık bir çalışmanın ürünü olduğunu da Johny Ive’den öğrnemiş olduk.

 

 

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.