Maçlar Artık Sanal Gerçeklik Gözlüğü ile İzlenebilecek

Amerikan Basketbol Ligi NBA’in yayın politikası sanal gerçeklik konusunda dev bir adım attı. Alınan karara göre 2016-2017 sezonunda her hafta 1 NBA maçı sanal gerçeklik teknolojisi ile yayınlanacak.

Görüntü teknolojileri en çok canlı yayınlarla ve spor karşılaşmaları ile sınanır. Bugüne kadar HD, 3D, 4K gibi yayınların ilk canlı olanları hep spor karşılaşmalarında gerçekleşti. Bu kez sanal gerçeklik canlı yayını ilk kez sürekli hale gelecek…

NBA Digital ve yayıncı ortaklarından Next VR arasında yapılan anlaşmanın ardından yapılan açıklamada NBA League Pass üyeliği ile her hafta bir NBA maçını canlı olarak sanal gerçeklik teknolojisi ile izlemek mümkün olacak. Yayını izleyebilmek için bir de sanal gerçeklik seti sahibi olmanız gerekirken yapılan açıklamada üyelik için gereken aylık ücret de açıklandı.

Bunu da Oku: Maçta Akıllı Bileklik Taktı Ceza Aldı

Yapılan açıklamada NBA‘i saha içinden sanal gerçeklik teknolojisi ile izleyebilmek için aylık olarak 41.99 dolar (Yaklaşık 130 TL) ödemeniz gerekecek.

nba4

Basketbol salonlarında en pahalı biletinlerin satıldığı parke üzerindeki en öndeki konuma yerleştirilecek sanal gerçeklik kamerası ile maçı tribündeymiş gibi izleme şansını elde edebileceksiniz.

Böylelikle maç için salona gidemeyenler de sanal gerçeklik sayesinde teselli bulacak. Yayınları izlemek için sadece Samsung Gear VR veya Next VR uygulamaları geçerli olacak. Diğer sanal gerçeklik setleri ile ilgili de çalışmaların sürdüğü belirtiliyor.

NBA’de sezonun startı 27 Ekim tarihinde Sacramento Kings – San Antonio Spurs maçıyla başlayacak. Sanal gerçeklik teknolojisi ile yayınlanacak maçın hangisi olacağı ise ay sonundaki maç takviminde yer alacak.

nba-nextvr_5-e1435771306571

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.