Sony’den Giyilebilir Kamera Xperia Eye!

MWC 2016’da şov yapan Sony, giyilebilir kamera modeli Xperia Eye’i tanıttı. Xperia Eye su geçirmez yapısı ve tasarımı ile dikkat çekiyor.

MWC 2016‘da Xperia ailesi altında birçok ürün gösterdi ve en dikkat çekenlerinden biri olan kişisel asistan olarak görev yapan akıllı kulaklığı Xperia Ear’ı sizlere aktarmıştık. Şimdi ise firmanın diğer giyilebilir ürünü Xperia Eye ile karşınızdayız. Sony Xperia Eye ise bir giyilebilir kamera.

Bunu da Oku : Sony Xperia Ear Akıllı Kulaklık!

Sony’nin Xperia Eye olarak tanıttığı giyilebilir kamera kullanıcısının kıyafetinde istediği bir yerer tutturarak çalıştığı gibi anahtarlık ve benzeri durumlar için de kullanılabiliyor. Narrative Clip rakibi olan Xperia Eye’in çalışma şekli ise ortamdaki sesleri ve kişi yüzlerini tanıması şeklinde. Firmanın belirttiğine göre Xperia Eye ortamda herhangi bir yüz ya da ses yakalarsa kamerayı çalıştırıyor ve görüntü alıyor. Günlük görüntü sınırı ise Sony‘nin söylemine göre 1000 fotoğraf.

Detaylar belli değil!

Tasarım olarak dikdörtgen bir yapıda olan Xperia Eye bu duruma aldırış etmeden 360 derecelik fotoğraflar da yakalayabiliyor. Ürün hakkında çok fazla detay vermeyen Sony giyilebilir kameranın ne kadarlık bir depolama alanına sahip olduğunu, batarya ömrünü, çıkış tarihini ve fiyatını açıklamadı. Bu bilgilerin ise önümüzdeki günlerde Sony’den gelmesi bekleniyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Erman Elmalı

Yurt Dışı alışveriş üstadı olan Erman yeni ürünler kadar kıyıda köşede kalmış teknoloji ürünlerinin de bağımlısı. Giyilebilir ürünlere ayrı bir ilgisi var, Bilgisayar Mühendisi adayı.

3 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.