Cebinizden Daha Yakın Kamera! Youtuber’lar, Snapçi’ler yaşadı

Artık anı yakalamak, en ince detay kareleri bile yakalamak için bazen cebimizdeki cep telefonları bile yetersiz kalabiliyor.

Daha kısa sürede de cebinizden bile daha yakın bir kameranızın yanınızda olması ise bu tarz bir sorunun önüne geçebilecek çare olarak önümüze çıkıyor. Giyilebilir kameralar ise bu sorunu çözecek en güzel çözüm…

Perfect Memory adıyla piyasaya sürülmeye başlanacağı belirtilen giyilebilir kamera, küçük boyutu, kullanım kolaylığı ve sunduğu görüntü kalitesiyle hem modaya hem de anı yakalamaya önemli bir katkı yapacağa benziyor. Çeşitli şekillerde kullanılabilen kamerayı isterseniz kolye gibi boynunuza takabiliyorsunuz ya da gömleğinizin cebine iliştirebiliyorsunuz.

Bunu da Oku: Sony’den Giyilebilir Kamera Xperia Eye!

Gelelim bu giyilebilir kameranın özelliklerine… 2 inç yani yaklaşık 5 cm boyutlarından olan kamera aksiyon kamerası boyutlarında. Yüksek çözünürlüklü videolar çekmeye de olanak sağlayan Perfect Memory 12 megapiksellik kamera kullanıyor. Timelapse özelliği de bulunan ürünün 128 gb dahili hafızayla geldiğini ve 1000 mAh pil kapasitesi olduğunu belirtelim. Ürünümüz arıca IOS ve Android’e de tam uyumlu olarak çalışabiliyor.

PM_Herov7

Kameranın kullanım kolaylığından bahsetmiştik. Perfect Memory ile görüntü kaydetmek çok kolay. Video çekmek için üzerine iki kez dokunmanız yeterli oluyor. Her biri fotoğraf karesi için tek dokunuş yapmak gerekli. Ayrıca görüntü kaydetmeye başlamadan da kayıt yapabilmeniz mümkün olabiliyor. Objektifin yönünde geriye dönük 5 dakikalık görüntüyü tek hamle ile kayıt altına alabiliyorsunuz.

Indiegogo’da hedeflediği desteğe çoktan ulaşan Perfect Memory‘nin satış fiyatı ise 119 dolar seviyesinde…

photo01_wd0po7

Section_4_2_-_Copy_d5bt1m

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.